Занимливости - Page 5 of 1321 - OhridNews
Банер Охридска банка 1-8 јули 2021
Банер КУД Гердан
По повод 10 години од мисијата „Џуно“, НАСА објави фотографија одблизу од Ганимед

10.08.21 13:37

Минаа 10 години откако американската Национална воздушно-вселенска агенција НАСА го испрати вселенското летало „Џуно“ на пат без враќање Целта е истражување на Јупитер, најголем...

Бебето родено лани во Сингапур, во шестиот месец, излезе од болница живо и здраво

09.08.21 14:11

Бебето, за кое се верува дека е најмалото што се родило во поновата историја, излезе од болницата во Сингапур, по 13 месеци интензивно лекување Девојчето Квек Ју Ксуан тежело са...

Грета Тунберг на насловнa на „Вог Скандинавија“

09.08.21 10:08

Активистката за животна средина, Грета Тунберг се најде на насловната страница на новото издание на „Вог Скандинавија“, па ја критикуваше „брзата мода“ Модната индустрија во гол...

Продолжува летниот маратон на комедијата: „Валкани Секс Приказни“ со Стрезо Стаматовски и Никола Тодороски на 10 август на брод „Армада“

08.08.21 11:01

Со задоволство ви го најавуваме ВТОРИОТ дел од SUMMER COMEDY MARATHON! Шест неверојатни шоуа, пеколна комедија и крстарење со најубавиот брод во Охрид – АРМАДА! 10 Август ...

Фото галерија: Магична музичка вечер со Владимир Четкар на зајдисонце

07.08.21 15:34

Вистинско музичко уживање со џез, соул и фанк на зајдисонце природи синоќа со Владимир Четкар Секстет на прекрасната плажа – ресторан Бонанца на брегот на Охридското Езеро Публи...

Совети за уредување помали станови

06.08.21 14:29

Во мал стан, за сѐ да изгледа хармонично, секое нешто, едноставно, мора да има свое место и своја функција Следат неколку дизајнерски совети за зафати кои можеби ќе Ви помогнат ...

Најдоброто од стендап сцената во Охрид во шоу на бродот „Армада“

03.08.21 21:33

Лето е, време е за одмор, релаксација и добра забава А најдоброто опуштање, секако, е со добар хумор, бидејќи насмевката го продолжува животот, докажано Екстра доза креативен ху...

Шаоми е „број еден“ во Европа

03.08.21 20:50

Првпат досега, Шаоми  е најпродаваниот телефон во Европа Кинескиот гигант продолжува со растот и во производството и во продажбата Тој неодамна го престигна Епл и стана втор нај...

„На муабет“ со Жарко од The Backdoor band: „Луѓето се гладни за забава“

31.07.21 21:30

Фронтменот и вокал на рок групата „The Backdoor Band“ Жарко Јакимоски е првиот гостин во емисијата „На муабет“ – дел од новиот концепт на OhridNews Со Жаре муабетевме за н...

Џез, соул и фанк на зајдисонце со Владимир Четкар Секстет

29.07.21 13:31

Охриѓанецот кој го освои светот, гитарист, вокалист и композитор Владимир Василески Четкар на 6ти август во плажа ресторанот „Бонанца“,  ќе го одржи долго очекуваниот летен конц...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер