Занимливости - Page 7 of 1321 - OhridNews
Банер Охридска банка 1-8 јули 2021
Банер КУД Гердан
Усеин Болт стана татко на близнаци

21.06.21 10:02

Легендарниот спринтер и неколкукратен олимписки победник, Усеин Болт и неговата партнерка Каси Бенет вчера објавија дека станале родители на близнаци Добиле две момчиња – Тандер...

„Викторија’с сикрет“ најави нова маркетинг-стратегија

18.06.21 09:45

Брендот за долна облека, „Викторија’с сикрет“ вчера најави нов правец во рекламирањето, со нови лица како „ангели на Виктрија“ Една од нив е ѕвездата на американскиот национален...

Британец ѝ понудил „претфудбалски договор“ на девојката

18.06.21 09:39

Џорџа Холмс од Велика Британија на „Тик ток“ го објави и го покажа интегрално договорот што ѝ го врачило нејзиното момче Џоел во пресрет на Европското првенство во фудбал „Не ве...

„Last goodbye“, ново ремек дело од охриѓанецот Александар Петрески

16.06.21 10:30

„Last goodbye“ е нова авторска песна на охриѓанецот Александар Петрески Тој за песната „Last goodbye“ вели дека е инспириран од вистинска случка Максимално се посветив на секој ...

Македонскиот претставник Васил Гарванлиев не се пласира во финалето на Евровизија

19.05.21 11:22

Македонскиот претставник Васил Гарванлиев со песната “Here I stand”, синоќа, настапи на првото полуфинале на 65 издание на  Евровизија што се одржува во Холандија , но не успеа ...

Мис Мексико е новата Мис Универзум

17.05.21 08:54

Андреа Меза – Мис Мексико беше крунисана за Мис на Универзумот вчеравечер на гламурознatа свеченост што се одржа во казино-хотелот „Хард рок“ на Флорида (САД) Таа го освои...

„Пријатели“ се враќаат на 27 мај

14.05.21 10:14

Долгоочекуваниот повторен собир на „Пријатели“ конечно доби термин за првото свое прикажување, по одложувањето на снимањето предизвикано од пандемијата на коронавирусот „Пријате...

Осите се омразени, но сепак, прилично корисни за човекот и планетата

11.05.21 12:04

На многумина пчелите им се драги, а чувствуваат одбивност кон оси, како кон штетници и ништо друго… Едно релативно ново истражување посочува дека осите се способни за расудување...

Тиктокерот Душан објави спот за својата прва студиска песна, снимен на локации во Охрид

01.05.21 14:23

Македонската тикток ѕвезда и инстаграм инфлуенсер Душан Пауновски, познат кај помладите како whoisdushan, ја објави својата прва студиска песна „Нема дилема“ на неговиот Јјутјуб...

Што се крие зад насмеаното лице на стујардесите пред влезот на патниците во авион?

28.04.21 12:17

Кет Камалани важи за омилена стјуардеса на „Тик-ток“, откако претходно изложи неколку тајни на летот, како на пример, кои делови од авионот не треба да се допираат и зошто никог...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер