Македонија - OhridNews
Тиктокерот Душан објави спот за својата прва студиска песна, снимен на локации во Охрид

01.05.21 14:23

Македонската тикток ѕвезда и инстаграм инфлуенсер Душан Пауновски, познат кај помладите како whoisdushan, ја објави својата прва студиска песна „Нема дилема“ на неговиот Јјутјуб...

Мето ди Флеш со нова енергија на старата добра музика за празничен оптимизам

30.12.20 00:07

Еден од најпознатите музичари на охридско-струшката ривиера, Мето ди Флеш, буди спомени со римејкот на песната „Ха, ха“ Оригинално таа е издадена пред повеќе од две децении од н...

Нов сингл на „Waltz in Wires“ на македонски јазик

03.11.20 16:06

Вчера за прв пат на македонски јазик беше објавена песната “Еден Ден (Како еден век)”, како дел од проектот „Waltz in Wires“ на Санел Ајрулоски, во соработка со прод...

Четири начини да го достигнете својот целосен потенцијал

26.10.20 11:22

Младите најчесто знаат да бидат преоптоварени во потрагата да го достигнат својот целосен потенцијал, и тоа е сосема природно Помладите генерации се тие што бликаат со креативно...

Со концерт на „Архангел“ почнува 22. издание на Таксират

11.10.20 12:32

Со концерт на групата „Архангел“, под мотото „30 години љубов“ вечер во салата „Борис Трајковски“ почнува 22-то издание на Таксират Концертот ќе се одржи по соодветен протокол, ...

NESCAFÉ 3in1 започнува соработка со бендот 2Bona, поттикнувајќи го развојот на младите таленти во Македонија

09.09.20 12:22

#ChatBeforeYouJudge (#Зборнете пред да судите) е новата комуникациска платформа на NESCAFÉ 3in1 во која популарното музичко дуо 2Bona се партнери на брендот во Македонија #Чет п...

Видео: „И ако јас…“ весело музичко првенче на момците од „Боем Клуб“

06.05.20 07:00

Во екот на корона кризата „Боем Клуб“ (Ниче, Маца и Паун) го извадија своето прво музичко првенче насловено како „Иако јас…“ Песната и видеото се снимени во согласност со ...

Видео: Кога ги нема луѓето животните безгрижно уживаат во природата

02.05.20 12:09

Коњите се прекрасни и грациозни суштества Пандемијата од коронавирусот Ковид 19 го намали присуството на луѓе на планините, па така можат да се видат овие животни како безгрижно...

Фото: Креативен одговор на корона кризата на членовите на студиото за танц „Бах“

29.04.20 13:50

29 април е Светски ден на танцот, и да не беше пандемијата со коронавирусот Ковид 19, денешниот ден танцовите студија и танцовите групи, ќе го одбележеа со пригодни програми и н...

Нова песна и видео запис на Мето Ди Флеш со интернационален шмек

26.02.20 18:33

После позитивните критики за неговата прва песна “Да не е млако” од Мето Ди Флеш ни доаѓа втор сингл насловен како “Те чекам” Нумера во модерен, динамиче...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер