Македонија - Page 15 of 15 - OhridNews
Величенствен концерт на Адријан Гаџа во Струга !

13.08.07 00:29

Еден од најпопуларните пеjачи во Македонија кој е извонредно ценет и надвор од нашите граници, Адријан Гаџа, синоќа во Струга одржа величенствен концерт Комуникативен со публика...

“The Pussycats dolls“ на кичевски начин!!!

29.04.07 00:59

На инвентивноста на “македончето“ не може многу да се забележи особено кога се во прашање одлепени идеи На интернетов може сешто да најдете, ама   дечкиве што ја смислиле и изми...

Новиот албум на Тоше Проески ќе излезе во септември

21.03.07 08:42

Тоше Проески е при крај комплетирањето на новиот албум, чија промоција ќе биде во септември годинава Готови и снимени се седум песни Се миксаат во Лондон Би требало да имам уште...

Промовиран албумот “Збогум најмила“ на Ѓоко Танески

22.02.07 01:07

“Збогум најмила“, првиот соло албум на охриѓанецот Ѓоко Танески синоќа беше промовиран во елитниот хотел  Александар Палас во Скопје На промоцијата присуствуваа околу 250 гости...

Ѓоко Танески го промовира новиот албум

21.02.07 16:52

Деби албумот на кој работеше подолго време Ѓоко Танески ќе го промовира вечерва во хотелот Александар Палас во Скопје За промоцијата е најавено присуство на околу 250 гости од с...

Dr Batkoski pod artikli