Македонија - Page 16 of 16 - OhridNews
„Да ти се исушит таквото“ !

24.12.07 10:00

Дека нашиов народ понекогаш има грди навики е одамно познато Една од нив секако е уринирање на јавни површини, или кој кај ќе стигне Со „традиционалните“ навики многу тешко се с...

„Македонија навива за вас“ официјална навивачка химна

11.11.07 12:48

Песната  „Македонија навива за вас“ во изведба на починатиот Тоше Проески, е избрана за официјална навивачка химна на Македонија На изборот што се одржа синоќа во Метрополис аре...

Македонија навива ! ! !

10.11.07 00:05

Вечерва од 20 часот  во „Метрополис арена“ на Скопски саем ќе се одбере македонската навивачка химна Во конкуренција за најдобра се 12 песни кои ќе ги отпеат дел од македонската...

Хуманитарен концерт на Тоше Проески !

05.10.07 01:57

Под мотото „Образованието е одговорност на сите“ ,  големата македонска  музичка ѕвезда, Тоше Проески, вечерва во 20 ч на Градскиот стадион во Скопје ќе одржи хуманитарен концер...

Фото вест: Кој го произведува кабелот?!

28.08.07 00:28

Во една од нашиве продавници за електро опрема купуваме продолжен кабел Нормално продавачот ни издвојува производ од бившите ЈУ простори „Тоа тие проверен квалитет батка“, ни ве...

Величенствен концерт на Адријан Гаџа во Струга !

13.08.07 00:29

Еден од најпопуларните пеjачи во Македонија кој е извонредно ценет и надвор од нашите граници, Адријан Гаџа, синоќа во Струга одржа величенствен концерт Комуникативен со публика...

“The Pussycats dolls“ на кичевски начин!!!

29.04.07 00:59

На инвентивноста на “македончето“ не може многу да се забележи особено кога се во прашање одлепени идеи На интернетов може сешто да најдете, ама   дечкиве што ја смислиле и изми...

Новиот албум на Тоше Проески ќе излезе во септември

21.03.07 08:42

Тоше Проески е при крај комплетирањето на новиот албум, чија промоција ќе биде во септември годинава Готови и снимени се седум песни Се миксаат во Лондон Би требало да имам уште...

Промовиран албумот “Збогум најмила“ на Ѓоко Танески

22.02.07 01:07

“Збогум најмила“, првиот соло албум на охриѓанецот Ѓоко Танески синоќа беше промовиран во елитниот хотел  Александар Палас во Скопје На промоцијата присуствуваа околу 250 гости...

Ѓоко Танески го промовира новиот албум

21.02.07 16:52

Деби албумот на кој работеше подолго време Ѓоко Танески ќе го промовира вечерва во хотелот Александар Палас во Скопје За промоцијата е најавено присуство на околу 250 гости од с...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер