Македонија - Page 2 of 17 - OhridNews
Со концерт на „Архангел“ почнува 22. издание на Таксират

11.10.20 12:32

Со концерт на групата „Архангел“, под мотото „30 години љубов“ вечер во салата „Борис Трајковски“ почнува 22-то издание на Таксират Концертот ќе се одржи по соодветен протокол, ...

NESCAFÉ 3in1 започнува соработка со бендот 2Bona, поттикнувајќи го развојот на младите таленти во Македонија

09.09.20 12:22

#ChatBeforeYouJudge (#Зборнете пред да судите) е новата комуникациска платформа на NESCAFÉ 3in1 во која популарното музичко дуо 2Bona се партнери на брендот во Македонија #Чет п...

Видео: „И ако јас…“ весело музичко првенче на момците од „Боем Клуб“

06.05.20 07:00

Во екот на корона кризата „Боем Клуб“ (Ниче, Маца и Паун) го извадија своето прво музичко првенче насловено како „Иако јас…“ Песната и видеото се снимени во согласност со ...

Видео: Кога ги нема луѓето животните безгрижно уживаат во природата

02.05.20 12:09

Коњите се прекрасни и грациозни суштества Пандемијата од коронавирусот Ковид 19 го намали присуството на луѓе на планините, па така можат да се видат овие животни како безгрижно...

Фото: Креативен одговор на корона кризата на членовите на студиото за танц „Бах“

29.04.20 13:50

29 април е Светски ден на танцот, и да не беше пандемијата со коронавирусот Ковид 19, денешниот ден танцовите студија и танцовите групи, ќе го одбележеа со пригодни програми и н...

Нова песна и видео запис на Мето Ди Флеш со интернационален шмек

26.02.20 18:33

После позитивните критики за неговата прва песна “Да не е млако” од Мето Ди Флеш ни доаѓа втор сингл насловен како “Те чекам” Нумера во модерен, динамиче...

Ново од дуото Александар Митевски и Драган Спасов Дац

15.02.20 11:29

Дуото Александар и Дац за Денот на виното и љубовта го промовираше новиот синг “Хипноза на една љубов” Музиката и текстот на “Хипноза” се на Александар М...

Музички подарок за денот на виното и љубовта

15.02.20 11:21

Пејачот Бобан Цаневски, по повод денот на виното и љубовта, направи преработка на прекрасната балада „Љубена“ од Тоше Проески Оваа преработка, за која музиката своевремено ја на...

Фото: Наместо кола паркирал коњ

12.10.19 07:00

Низ улиците во македонските градови се’ уште можат да се забележат запрежни коли Исклучок не е ниту главниот град Скопје Таму не само што коњи „возат кола“, туку и прописн...

Охриѓанецот Даниел Новиќ е двократен коктел шампион на Македонија

03.10.19 18:59

На 30 септември и 1 октомври, во Велес се одржа единаесеттото издание на Vigor Barmen Cup, култното коктел натпреварување кое ја доближува коктел културата до широката публика Н...

Dr Batkoski pod artikli