Македонија - Page 3 of 16 - OhridNews
Најновото стендап шоу на Никола Тодороски во МНТ

24.09.18 10:47

Познатиот актер и стендап комичар од Охрид Никола Тодороски, на 25 септември, вторник, ќе гостува во Македонскиот народен театар – МНТ во Скопје со најновото стендап шоу “...

Поинаква вечер со Игор Џамбазов

07.08.18 09:31

Забава, урнебесна смеа и ведри мисли, тоа секогаш недостига Колку и да звучи сето ова веќе видено, Тераса Широк Сокак знае на своите гости да им понуди сосема поинаков, нестанда...

Со љубов од Битола – “ ТЕРАСА ШИРОК СОКАК “

23.07.18 18:30

Има премногу причини зошто да ја посетите Битола, а по заминувањето ќе имате дополнителни милион причини зошто повторно да и се вратите Сите народи кои поминувале низ Балканот,...

Успешен подвиг: Со коњ и мазга по линијата на фронтот и пеш до Солун

14.06.18 07:00

Големиот подвиг на искусниот планинарски водич и љубител на планините и природата Петар Нолев од Битола полека се приведе кон крајот Тој заедно со својата мала експедиција во ко...

Фчерашни Новости: Кај најдоа сега пред сезона имево да го менуваат

14.05.18 09:28

Екипата на „Фчерашни новости“ со ново урнебесно видео ги критикува актуелните состојби во општеството, во кое, како што се пее во песната „Малери“, ништо не се менува  „Фчерашни...

Откажан скопскиот концерт на Рагнбон Мен

10.01.18 13:56

Концертот на американскиот пејач Рагнбон Мен, кој беше закажан за 11 мај во ВИП-арената „Борис Трајковски“, е откажан поради технички причини, соопшти организаторот продукцијата...

Видео: „Крисмас сонг“ – урнебесен празничен хит на „Фчерашни новости“

31.12.17 22:27

Популарната хумористична емисија „Фчерашни новости“ во новогодишното издание што се емитуваше вечерва на тв „Телма“ ја промовираше песната „Крисмас сонг“ која воодушеви со длабо...

Анита Мицова за една недела сними два спота, „Рај“ и „Еден ден“ ќе ја изненадат публиката

06.12.17 18:13

Композицијата „Рај“ на поп-пејачката Анита Мицова доби видеозапис По првиот албум „Ти сум јас“, ова е шести спот на Мицова Композицијата „Рај“ е емотивна љубовна песна со блуз-п...

„Меморија“ се’ уште оган под ѕвездите

19.11.17 07:00

Во преполната Метрополис арена во Скопје, синоќа, култниот музички бенд „Меморија“ одржа незаборавен концерт по пауза од четврт век Публиката која беше составена од повеќе генер...

Васил Пеевски бармен шампион на Македонија, охриѓаните Славчо и Даниел веднаш до него

05.10.17 23:46

Скопјанецот Васил Пеевски е бармен шампион на Македонија втора година по ред, откако победи на деветтото издание на Vigor Barmen Cup што се одржа вчера во кафе барот„Министерств...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер