Македонија - Page 4 of 17 - OhridNews
Фчерашни Новости: Кај најдоа сега пред сезона имево да го менуваат

14.05.18 09:28

Екипата на „Фчерашни новости“ со ново урнебесно видео ги критикува актуелните состојби во општеството, во кое, како што се пее во песната „Малери“, ништо не се менува  „Фчерашни...

Откажан скопскиот концерт на Рагнбон Мен

10.01.18 13:56

Концертот на американскиот пејач Рагнбон Мен, кој беше закажан за 11 мај во ВИП-арената „Борис Трајковски“, е откажан поради технички причини, соопшти организаторот продукцијата...

Видео: „Крисмас сонг“ – урнебесен празничен хит на „Фчерашни новости“

31.12.17 22:27

Популарната хумористична емисија „Фчерашни новости“ во новогодишното издание што се емитуваше вечерва на тв „Телма“ ја промовираше песната „Крисмас сонг“ која воодушеви со длабо...

Анита Мицова за една недела сними два спота, „Рај“ и „Еден ден“ ќе ја изненадат публиката

06.12.17 18:13

Композицијата „Рај“ на поп-пејачката Анита Мицова доби видеозапис По првиот албум „Ти сум јас“, ова е шести спот на Мицова Композицијата „Рај“ е емотивна љубовна песна со блуз-п...

„Меморија“ се’ уште оган под ѕвездите

19.11.17 07:00

Во преполната Метрополис арена во Скопје, синоќа, култниот музички бенд „Меморија“ одржа незаборавен концерт по пауза од четврт век Публиката која беше составена од повеќе генер...

Васил Пеевски бармен шампион на Македонија, охриѓаните Славчо и Даниел веднаш до него

05.10.17 23:46

Скопјанецот Васил Пеевски е бармен шампион на Македонија втора година по ред, откако победи на деветтото издание на Vigor Barmen Cup што се одржа вчера во кафе барот„Министерств...

Еко-свест и еко-возење за почиста средина и побезбеден сообраќај

20.09.17 07:00

Многумина  од возачите не знаат, многумина не се доволно информирани, многумина не веруваат, но истражувањата и фактите покажуваат дека со промена на навиките на однесување во с...

Емисијата на јаглерод диоксид мора да се намали за да се избегнат екстремни климатски промени

24.07.17 09:56

Луѓето мораат да започнат со намалување на јаглерод диоксид од атмосферата што побрзо, со цел да се избегне соочување на идните генерации со екстремни климатски промени и трошењ...

Фото+ видео: Настап за паметење на безвременската Тереза Кесовија во „Виа игнација“

25.06.17 14:10

Кралицата на шансоните Тереза Кесовија, синоќа во ресторанот „Виа игнација“ во Вевчани одржа незаборавен концерт во рамки на отворањето на ликовната колонија „Вевчански видувања...

Агенцијата Њу Момент освои три лава на почетокот на Канскиот фестивал

21.06.17 17:03

Регионалната агенција Њу Момент освои три Кански Лава со проектот „Една книга за мир“, на најголемиот светски фестивал за креативност, што се оддржува во Кан, Франција Њу Момент...

Dr Batkoski pod artikli