Македонија - Page 7 of 17 - OhridNews
Полски нуркач ќе го руши рекордот на Казати во пештерата Врело

31.08.16 12:08

Спелеолошкиот нуркач Кшиштоф Старнавски од Полска ќе се обиде да го сруши рекордот на италијанскиот нуркач Луиџи Казати, кој во 2010 година се спушти на длабочина од 212 метри в...

Јасмин Алиевски со нов спот за „Давам се“

10.07.16 12:32

Младиот талентиран пејач Јасмин Алиевски сними видеозапис за песната со која се претстави на Охридскиот фестивал во 2014-та година, а истата се најде на многу топ листи на радиј...

Гласајте за единствениот македонски филм на натпреварот „MyRodeReel“

01.07.16 15:43

Единствениот македонски филм на натпреварот „MyRodeReel“ во моментот се наоѓа на 14-тото место од вкупно 1225 филмови Останаа уште само 2 дена гласање, да им помогнеме на овие н...

Концерт на Енрике Иглесијас вечерва во Скопје

20.06.16 08:30

Енрике Иглесијас – кралот на латино-поп музиката, вечер во ВИП Арената во СЦ „Борис Трајковски“ ќе одржи концерт во рамки на неговата светска турнеја насловена Sex and Lov...

Деветто издание на мултимедијалниот настан „Види музика, слушни слика, добиј книга“

18.06.16 14:00

Деветтото издание на мултимедијалниот настан „Види музика, слушни слика, добиј книга“ годинава ќе биде во чест на британската музичка легенда Дејвид Боуви Директорот на МКЦ Злат...

Елена, Мартија и Антониа во финалето на „Пинкови ѕвездички“

18.06.16 12:30

Македонките Елена Бимбилоска од Струга, Мартија Станојковиќ од Куманово и Антониа Гиговска од Скопје, вчеравечер обезбедија пласман во финалето на Регионалното талент шоу „Пинко...

Даниел Кајмакоски и „Eye Cue“ гости на концертот на Џон Њуман

17.06.16 09:15

На барање од „Авалон продукција“ до менаџментот на Џон Њуман, како гости на неговиот концерт закажан за 21 јуни во ВИП арената „Борис Трајковски“, ќе настапат еден од најпопулар...

Енрике Иглесиас ги покани македонските фанови на концертот во Скопје

15.06.16 09:25

Светската ѕвезда Енрике Иглесиас преку видео на неговата официјална Facebook страница, која има над 50 милиони следбеници, ги покани македонските фанови, на концертот во Скопје ...

Кајмакоски донираше 25 илјади евра за лекување на братче и сестриче од Куманово

07.06.16 23:45

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски донираше 25000 евра за лекување на седумгодишниот Александар и десетгодишната Мартина Додевски од кумановската населба „Иго Тричковиќ“ кои б...

Дејвид Гета лично ги покани фановите на спектакл во Скопје

03.06.16 09:50

Една од најголемите глобални музички ѕвезди, Дејвид Гета, лично ги покани македонските фанови преку неговата официјална Фејсбук страница која јас следат над 55 милиони фанови, н...

Dr Batkoski pod artikli