Охрид - OhridNews
„Вегас“- нова песна на охриѓанецот Кристијан Танески (видео)

28.04.21 12:02

Песната „Вегас“ е втора „трака“ на младиот охриѓанецот Кристијан Танески Тој истакнува дека текстот за оваа песна и за претходната ги напишал сам, а во негова режија се спотовит...

Видео: Моќно видео на охриѓанецот Даниел Јовески за „Круг“ на Никола Мицевски

20.04.21 11:19

Деновиве на YouTube беше промовирано видеото за нумерата „Круг“ на Никола Мицевски, за која тој ги напиша музиката и аранжманот Видео записот кој плени со својата креативност е ...

„Blue Lights“, авторска песна на охриѓанецот Александар Петрески (видео)

31.03.21 13:03

Охриѓанецот Александар Петрески дводецениската љубов со гитарата ја круниса со авторска песна „Blue Lights“, во која ја опишува моменталната ситуација во светот Тој вели дека тр...

Hardfaced со видео и нов сингл за песната “Ножот крвав”

11.02.21 22:12

Охридскиот бенд Hardfaced на YouTube каналот го промовираше видеото за песната “Ножот крвав” Ова е трет видео сингл од албумот “Dreamless slumber at the shores of youth”, кој пр...

Музиката на Четкар на радио станиците ширум светот, следната недела нов музички спот

17.01.21 19:34

Во овие исклучително тешки времиња доаѓа и по некоја убава вест која овој пат е поврзана со авторската музика на Владимир Четкар Според последниот извештај на фондацијата BMI (B...

Видео: „Миризлива градина“, нов сингл на бендот „Lilit“

13.01.21 14:36

После краткото затишје по нивниот прв сингл под име „Чудо”, бендот „LILIT“ се вратија во етерот со нивната „Миризлива градина” Симбиозата од различни музички стилови, крунисана ...

Прв видео запис на младиот хип-хоп артист од Охрид – Багзи

30.12.20 07:17

Багзи е млад хип-хоп артист од Охрид, кој покрај со хип-хоп се занимава и со диџејство Има објавено неколку песни, а во овој предновогодишен период ја изненади јавноста со една ...

DJ Nasty Deluxe го промовираше ремиксот за синглот „Definition of Love“

11.12.20 17:16

Диџејот и продуцентот Кристијан Нестороски, познат на јавноста како DJ Nasty Deluxe го презентираше новиот ремикс за синглот „Definition of Love“ Новиот ремикс е изработен со вр...

Охриѓанецот Александар Јосифовски го најавува својот спот во дует со Ивана Карајан

11.11.20 22:16

Охриѓанецот Александар Јосифовски кој е дел од шоуто „Звезде Гранда“ и стигна до петтиот круг чие снимање е закажано за јануари 2021 година, деновиве сними дует и спот со Ивана ...

Фото: Метеорски танц на небото над Охрид

12.08.20 16:54

Метеорскиот дожд Персиди доживеа кулминација изминатата ноќ Со голо око на небото над Охрид можеа да се забележат метеори, кои можеа подобро да се забележат бидејќи месечината н...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер