Охрид - Page 2 of 81 - OhridNews
Промоција на првиот видео запис на бендот “Броз“ во ШИЛА и на OhridNews

25.09.18 13:20

Оваа среда, 26 септември од 21:00 часот во кафѐ и бар „Шила“ ќе се одржи промоција на првиот видео запис на младиот охридски бенд “Броз“ за песната “Каде ми си ти“ Спотот е дело...

Познатиот радио водител Ванчо Јованоски се враќа во диџејските води

21.09.18 09:47

Она што веќе подолго време се шушкаше низ Охридската чаршија станува вистина Ванчо се враќа во диџеј кабината Познатиот радио водител и диџеј Ванчо Јованоски, познат како Џовано...

Јубилејното издание на Охрид Фест ќе се емитува на голем број регионални и сателитски телевизии

01.09.18 23:38

На јубилејниот, 25-ти Интернационален музички фестивал “Охрид Фест –Охридски трубадури“, кој ќе се одржи од 6 до 8 септември, ќе учествуваат преку 70 пејачи Покрај македонските ...

Видео: Весели прилепчани заиграа на кружен во Охрид

01.09.18 12:09

Кога ќе те погоди песната не е важно ни време ни место Весели прилепчани заиграа на кружен тек во Охрид, на изненадување на минувачите и возачите Откако го истераа кеифот влегоа...

Диџејот кој има соработувано со светски познати имиња од електронската музика вечерва во Liquid Cafe

26.08.18 16:25

Вечерва во Liquid Cafe со почеток во 22 чссот ќе настапи Kortexx- DJ од Битола кој има настапувано со имиња како Afrojack, Alan Walker, Chico Rose, Hardwell, како и настапи во с...

Го преплива Охридското Езеро, сега сака да учествува на маратонот

13.08.18 09:15

Осумнаесет годишниот Урош Иванковиќ од Пирот, Србија, член на нуркачко-пливачкиот клуб „Пирот“ ја постигна својата цел и својот голем предизвик да плива во Охридското Eзеро од С...

Концерти, фламенко, вечер на вино и џез и свирки за публиката со префинет вкус

08.08.18 19:42

Сезоната на квалитетни настани во Охрид продолжува На плажата „Куба Либре“ на 9 август, четврток, концерт ќе одржи Дамјан Пејчиноски квартет, засилен со вокалистот Џон Илија Апе...

Вино и џез вечер со Владимир Четкар во хотел „Филип“

08.08.18 10:31

Во сабота 18 август на прекрасната тераса на хотелот „Филип“ ќе се одржи долго очекуваниот настан „Wine and Jazz“ со Владимир Четкар Настапот на Четкар започнува во 20 часот Вле...

Flamenco dance in perfmormance of Cuban bend “ECOS” @ Beach and restaurant “Bonanza”

08.08.18 10:21

На 11 август на плажата „Бонанца“ во населбата „Св Стефан“, настап ќе има кубанскиот фламенко бенд „Екос“ Настанот почнува во 21 часот Влез 300 мкд Информации и резервации на те...

Фото галерија: Спектакуларно шоу на Salvatore Ganacci и Roger Sanchez на „Ohrid Calling 2018“

03.08.18 14:08

На вториот ден од Ohrid Calling, првата ѕвезда која настапи и направи одлична атмосфера на стадионот Билјанини Извори беше Roger Sanchez Неколку илјадната публика имаше можност ...

Dr Batkoski pod artikli