Охрид - Page 3 of 81 - OhridNews
Видео: Како изгледа битка за опстанок во подводниот свет на Охридското Езеро

30.07.18 08:58

Меѓународниот нуркачки инструктор Јован Секулоски, од нуркачкиот центар „АМФОРА“, сними редок момент од животот на подводниот свет на Охридското Езеро Со камера тој успеа да заб...

Обновено+фото: Стариот добар Zucchero ја крена на нозе публиката во Охрид

26.07.18 00:38

Во спортската сала „Билјанини извори“ вечерва концерт одржа италијанската музичка ѕвезда и еден од најдобрите вокали на стариот континент Цукеро (Zucchero) Промената на амбиенто...

Видео: Урнебесна пародија на вечно оспоруваниот охридски туризам

22.07.18 10:32

Инспириран од вечните теми: Охрид е скап, Не нудит ништо, бесконечно критикуваната и карикатурирана охридска љубезност и услужлувост… познатиот стендап комичар Никола Тодо...

Охрид викендов ќе биде голема отворена сцена за забава

14.07.18 12:47

Градот е полн со гости, а времето прекрасно, расположението исто така Викендов Охрид пулсира во ритамот на забавата Во 18 часот во организација на Владата на Република Македониј...

Познати балкански музички имиња на јубилејните „Охридски трубадури“

11.07.18 09:23

На јубилејниот, 25-ти Интернационалниот музички фестивал “Охрид Фест –Охридски трубадури“, кој ќе се одржи на – 6 – 7 и 8 септември, ќе учествуваат преку 70 пејачи П...

Видео: Охриѓанец направи инструментална преработка на „Магдалена“

10.07.18 23:21

Охриѓанецот Влади Лукан, кој свири пијано од својата 13 година, направи инструментална преработка од познатиот хит на Оливер Драгојевиќ „Магдалена“ 23-годишниот Влади кој е само...

Диџеј забава и „Деспина“ ја отвараат летната сезона на плажите Градиште 1 и 2

03.07.18 14:17

Со диџеј забава, на 7ми јули, сабота, започнува сезоната 2018 на плажата Градиште 2, каде и ова лето посетителите ги очекува многу забава и бројни изненадувања Во недела, пак, 8...

Прекрасен амбиент и врвна услуга-почнува со работа тераса-ресторанот Нова Ривиера

29.06.18 15:13

Современо уреден простор, прекрасен поглед кон езерото и охридскиот кеј, врвна услуга и храна Целосно реновираната тераса-ресторан во рамки на познатиот хотел Нова Ривиера, од д...

Свирка на брод по повод 10 години постоење на бендот „Комунална хигиена“

28.06.18 11:00

Познатиот охридски панк бенд „Комунална хигиена“ со свирка на брод на 30 јуни ќе одбележи 10 години постоење на музичката сцена На настанот покрај „Комунална хигиена“ ќе настапа...

Охриѓанец и акционерско друштво „заработија“ кривична пријава за бесправно градење

26.06.18 15:23

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 53-годишен охриѓанец и акционерско друштво од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,бесправно градење” Во...

Dr Batkoski pod artikli