Охрид - Page 3 of 84 - OhridNews
„Биди внимателен“, нова песна и спот на охридските рапери Змејко и Багзи за моралните вредности

03.03.20 17:53

Младите рапери Марио-Змејко и Срџан-Багзи од Охрид деновиве го промовираа видео записот за нивната заедничка песна која што е насловена „Биди внимателен“ Видеото е снимено на по...

Откриени тајните на подводниот свет на Сини вирови

26.02.20 12:50

Нуркачкиот центар “АКВАТЕК” Охрид и Здружението за екологија и туризам “ЕКОТУРИЗАМ-2016”, Охрид, изведоа подводни активности за разоткривање на тајните н...

„Што да правам, што да чинам“ – нова преработка на Горан Папаз и Танче Гроздановски

29.01.20 07:00

Папаз и Танче после двете авторски нумери “Спомени” и ”Нели бевме”, во која гостуваше актерката Марија Димитрова, во етер ја пуштаат преработката на преубавата македонска народн...

Фото: Плочите се одново „ин“ во Охрид, „Хардфејсд“ го промовираа новиот албум на класични носачи на звук

28.11.19 22:17

Култниот клуб „Џез Ин“ вечерва беше претесен да ги собере сите фанови и љубители на охридската метал дружина „Хардфејсд“, кои го промовираа својот албум “Бессона дремка на...

Кочо Рацин во новиот сингл на Горан Папаз и Танче Гроздановски

27.11.19 13:01

По првиот успешен сингл Спомени, Папаз и Танче го објавуваат вториот сингл кој исто така е дел од нивниот заеднички албум Елегија Песната е наречена Нели бевме и во неа гостува ...

Видео: Подводно запросување во Охридското Езеро

22.09.19 11:30

Александар и Матеjа имаа уникатно запросување во водите на Охридското Езеро Заедничкото нуркање, всушност беше големо изненадување откако Александар во ковчеџе на дното од езеро...

Охридска верзија на култната „Ти си проблем“ со примеси на рок класика

17.08.19 10:16

Охриѓаните Јован Чифлигароски и Јован Јованоски неодамна изработија кавер на култната песна „Ти си проблем“ („Студени нозе“; „Нокаут“) Овој пат тие отидоа малку подалеку спојува...

Фото: Кај Јорданоски повторно се појави сонце на јајце

24.04.19 07:00

Деновиве кокошките на Крсте Јорданоски од Долно Средорече снеле јајце со шеснаесеткрако сонце Крсте вели дека втор пат кај него да се случува кокошките да снесат необично јајце,...

Филмот „Ругање со Христос“ на 30 април премиерно во Охрид

19.04.19 09:45

На 30 април во Центарот за култура „Григор Прличев“, со почеток во 19 часот, премиерно ќе биде прикажан филмот  „Ругање со Христос“ во режија на Јани Бојаџи Улогите во филмот ги...

Промовирано видеото за новиот сингл на Горан Папаз и Танче Гроздановски во кое гостува позната охридска докторка

27.03.19 22:16

Спомени“ е новиот сингл и воедно најава за новиот проект на дуото Горан Папаз и Танче Гроздановски Се работи за емотивна и елегична мелодија која е инспирирана од убавите момент...

Dr Batkoski pod artikli