Охрид - Page 4 of 85 - OhridNews
Видео: Како охриѓани го освоија највисокиот вулкан на светот

08.04.20 09:20

Охриѓаните Филип Василески Четкар и Горан Митрески, велешанецот Љупче Ѓорѓиев и Зоран Павловиќ од Србија, на 18 јануари го освоијa највисокиот вулкан на светот Ојос дел Саладо –...

Албумот „Going Home“ на Владимир Четкар издаден во Јужна Кореа

26.03.20 13:01

Деновиве во Јужна Кореа се издаде третиот студиски албум на Владимир Четкар „Going Home“ преку музичката куќа „C&L music“ која албумот го пласира на национално ниво со висок...

Охридскиот бенд Hardfaced со нов сингл и видео за “Implored by Hate”

22.03.20 11:24

Охридскиот метал бенд Hardfaced, на YouТube каналот го промовираше видеото за својот втор сингл “Implored by Hate” од нивниот четврт албум “Dreamless Slumber At The Shores...

Видео: Талентираните млади членови на „Соната“ преку танц го раскажуваат своето секојдневие

07.03.20 16:22

Охридското студио за танци Соната започна нов проект, во рамки на кој преку видеа членовите го раскажуваат  нивното секојдневие Секој во себе крие креативност Треба само да се р...

„Биди внимателен“, нова песна и спот на охридските рапери Змејко и Багзи за моралните вредности

03.03.20 17:53

Младите рапери Марио-Змејко и Срџан-Багзи од Охрид деновиве го промовираа видео записот за нивната заедничка песна која што е насловена „Биди внимателен“ Видеото е снимено на по...

Откриени тајните на подводниот свет на Сини вирови

26.02.20 12:50

Нуркачкиот центар “АКВАТЕК” Охрид и Здружението за екологија и туризам “ЕКОТУРИЗАМ-2016”, Охрид, изведоа подводни активности за разоткривање на тајните н...

„Што да правам, што да чинам“ – нова преработка на Горан Папаз и Танче Гроздановски

29.01.20 07:00

Папаз и Танче после двете авторски нумери “Спомени” и ”Нели бевме”, во која гостуваше актерката Марија Димитрова, во етер ја пуштаат преработката на преубавата македонска народн...

Фото: Плочите се одново „ин“ во Охрид, „Хардфејсд“ го промовираа новиот албум на класични носачи на звук

28.11.19 22:17

Култниот клуб „Џез Ин“ вечерва беше претесен да ги собере сите фанови и љубители на охридската метал дружина „Хардфејсд“, кои го промовираа својот албум “Бессона дремка на...

Кочо Рацин во новиот сингл на Горан Папаз и Танче Гроздановски

27.11.19 13:01

По првиот успешен сингл Спомени, Папаз и Танче го објавуваат вториот сингл кој исто така е дел од нивниот заеднички албум Елегија Песната е наречена Нели бевме и во неа гостува ...

Видео: Подводно запросување во Охридското Езеро

22.09.19 11:30

Александар и Матеjа имаа уникатно запросување во водите на Охридското Езеро Заедничкото нуркање, всушност беше големо изненадување откако Александар во ковчеџе на дното од езеро...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер