Охрид - Page 4 of 82 - OhridNews
Диџеј забава и „Деспина“ ја отвараат летната сезона на плажите Градиште 1 и 2

03.07.18 14:17

Со диџеј забава, на 7ми јули, сабота, започнува сезоната 2018 на плажата Градиште 2, каде и ова лето посетителите ги очекува многу забава и бројни изненадувања Во недела, пак, 8...

Прекрасен амбиент и врвна услуга-почнува со работа тераса-ресторанот Нова Ривиера

29.06.18 15:13

Современо уреден простор, прекрасен поглед кон езерото и охридскиот кеј, врвна услуга и храна Целосно реновираната тераса-ресторан во рамки на познатиот хотел Нова Ривиера, од д...

Свирка на брод по повод 10 години постоење на бендот „Комунална хигиена“

28.06.18 11:00

Познатиот охридски панк бенд „Комунална хигиена“ со свирка на брод на 30 јуни ќе одбележи 10 години постоење на музичката сцена На настанот покрај „Комунална хигиена“ ќе настапа...

Охриѓанец и акционерско друштво „заработија“ кривична пријава за бесправно градење

26.06.18 15:23

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 53-годишен охриѓанец и акционерско друштво од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,бесправно градење” Во...

Видео + фото: Англиски пар го кажа судбоносното Да во Охрид

23.06.18 07:00

Прекрасното зајдисонце, езерото, планините, Канео, беа пресудни за младите Џони и Луси, Англичани кои живеат и работат во Лондон, се одлучат својата долгогодишна љубов ја крунис...

Со голема латино забава “Cuba Libre” прослави полнолетство

15.06.18 07:00

Со забава на култниот латино бенд “Cubalcanica”, еден од најпрепознатливите угостителски брендови во Охрид, “Cuba Libre”, синоќа, го прослави 18-от роден...

Голем концерт со најпознатите и безвременски хитови на Пинк Флојд

14.06.18 17:11

На 26 јули на сцената на Долни Сарај љубителите на рокот и убавата музика ќе имаат можност да уживаат и се потсетат на безвремените хитови на познатата рок група Пинк Флојд Охри...

Ова лето во Охрид премиера на NUMB – Tribute кон неповторливата музика на Pink Floyd

13.06.18 10:09

Музиката е единствената работа во светот која ги обединува луѓето Уште ако е квалитетна и базирана врз вистински емоции, нејзината вредност и трајност е уште поголема Колку пати...

Бендот „Броз“ овој четврток настапува во „Corner“, наскоро промоција на првиот сингл

12.06.18 12:41

Овој четврток, 14 јуни, во „Корнер“ настапува охридскиот бенд составен од млади и харизматични локални музичари „Броз“ Овој бенд го привлекува вниманието со оригиналниот и енерг...

Горан Папаз со сингл посветен на својот син

10.06.18 19:12

Најновиот сингл на познатиот саксофонист Горан Папаз е посветен на неговиот син “Аранжманот и продукцијата се изработени од страна на македонскиот продуцент, Проф Гоце Сим...

Dr Batkoski pod artikli