Охрид - Page 81 of 82 - OhridNews
Ноќен живот: Саботна треска во Охрид !

15.03.07 00:34

Во саботната вечер во Kadmo ќе уживате со клубска музика Во Kadmo и вечерва со вас Dj Јане… Во Mezzo Forte Bianco, по настапот на “Камелеон“ синоќа, саботната вечер е резе...

Counter-Strike Кланот Pwzn заработи 10.000 денари

13.03.07 03:04

На турнирот во Counter Strike што го организираше кабелскиот оператор Инфел Ктв, победник е кланот PWNZORS кој ја освои и главната награда од 10000 денари Кланот е составен од: ...

Каде е забавата овој викенд во Охрид.

10.03.07 00:55

Во иднина посетителите на ohridnewscom,  ќе можат да се информираат повеќе  за ноќниот живот во Охрид Што е in, а што aut, кој што нуди, која група или ди-џеј настапува и каде С...

Фонтаната не е само за украс

09.03.07 01:49

Пред неколку години е изградена фонтаната помеѓу стариот чинар и градскиот пазар Целта на изведувачите беше да го разубавува тој простор, но фонтаната има и друга намена …...

Промовиран деби албумот на охридската група HARDFACED

02.03.07 08:52

Охридската  група “HARDFACED” синоќа  во клубот “Кастро“ во Скопје  го промовира својот деби-албум “More Than Hate” Групата одржа и концерт на кој беше о...

Пази рампа !!!

28.02.07 23:18

Главната рампа на новите паркинг простори кај Тинекс маркет, не им предизвикува проблеми само на возачите Клик на Play копчето …...

Промоција на деби албумот на охридската група “HARDFACED”

27.02.07 01:22

Охридската  група “HARDFACED” денеска ќе го промовира својот деби-албум “More Than Hate” во клубот “Кастро” во Скопје По тој повод групата ќе...

“Taboo”. A million dollar discoteque !

25.02.07 12:41

Извонреден звук, визуелни ефекти, стилски детаљи и добра журка, го одбележаа отворањето на новиот ноќен клуб “Taboo“ во хотелот “Белви“ во Охрид Дискотеката е супер, можеше да с...

Добредојде 2007

01.01.07 10:27

Охриѓани ја дочекаа Нова Година на спектакуларен начин На Градскиот плоштад синоќа во 00ч на преминот од Старата во Новата имаше најмалку 5 илјади луѓе Иако беше студено располо...

Night life

29.12.06 19:53

Иако на анкетното прашање „Дали славењето Нова Година по хотели е демоде“ безмалку 60% од нашите читатели одговорија „да“, сепак речиси сите попознати угостителски објекти се &#...

Dr Batkoski pod artikli