Охрид - Page 84 of 84 - OhridNews
Каде е забавата овој викенд во Охрид.

10.03.07 00:55

Во иднина посетителите на ohridnewscom,  ќе можат да се информираат повеќе  за ноќниот живот во Охрид Што е in, а што aut, кој што нуди, која група или ди-џеј настапува и каде С...

Фонтаната не е само за украс

09.03.07 01:49

Пред неколку години е изградена фонтаната помеѓу стариот чинар и градскиот пазар Целта на изведувачите беше да го разубавува тој простор, но фонтаната има и друга намена …...

Промовиран деби албумот на охридската група HARDFACED

02.03.07 08:52

Охридската  група “HARDFACED” синоќа  во клубот “Кастро“ во Скопје  го промовира својот деби-албум “More Than Hate” Групата одржа и концерт на кој беше о...

Пази рампа !!!

28.02.07 23:18

Главната рампа на новите паркинг простори кај Тинекс маркет, не им предизвикува проблеми само на возачите Клик на Play копчето …...

Промоција на деби албумот на охридската група “HARDFACED”

27.02.07 01:22

Охридската  група “HARDFACED” денеска ќе го промовира својот деби-албум “More Than Hate” во клубот “Кастро” во Скопје По тој повод групата ќе...

“Taboo”. A million dollar discoteque !

25.02.07 12:41

Извонреден звук, визуелни ефекти, стилски детаљи и добра журка, го одбележаа отворањето на новиот ноќен клуб “Taboo“ во хотелот “Белви“ во Охрид Дискотеката е супер, можеше да с...

Добредојде 2007

01.01.07 10:27

Охриѓани ја дочекаа Нова Година на спектакуларен начин На Градскиот плоштад синоќа во 00ч на преминот од Старата во Новата имаше најмалку 5 илјади луѓе Иако беше студено располо...

Night life

29.12.06 19:53

Иако на анкетното прашање „Дали славењето Нова Година по хотели е демоде“ безмалку 60% од нашите читатели одговорија „да“, сепак речиси сите попознати угостителски објекти се &#...

Предновогодишна приредба

26.12.06 10:41

Традиционалната предновогодишна претстава на училишниот центар “Киборд“ се одржаа синоќа во х Милениум Младите ученици на различна возраст на симпатичен начин со изведба на песн...

Елена и Ламбе ќе пеат на Плоштад?!

23.12.06 15:05

Ohridnews неофицијално дознава дека градоначалникот Петрески и Локалната самоуправа денес треба официјално да се договорат со младите музички ѕвезди Елена Ристеска и Ламбе Алаба...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер