Свет - Page 1200 of 1201 - OhridNews
Голема посетеност на порно-конвенција

16.01.07 14:47

Триесетина илјади луѓе се собрале во американскиот град Лас Вегас на годишната конвенција на порно индустријата, Adult Entertainment Expo Размерот на порно-индустријата, односно...

Најлошиот крадец на светот

15.01.07 01:00

Крадецот на автомобили кој има само една рака уапсен е по седумдесетти пат во својата кариера Верувале или не, го „вкопале“ кога на сила се обидувал да отвори врата од автомобил...

Сами в село, а не зборуваат!

12.01.07 23:16

Две старици, целокупното население од најмалото село во Србија, Граде, станале познати по тоа што не зборуваат една со друга Ружица Марковиќ и Љубица Пауновиќ се скарале „до нож...

Лоши вести од Брисел

12.01.07 14:29

Сеуште неофицијално Хрватска нема баш најдобри вести од Брисел zazabavacom

Како не го виделе?!?

12.01.07 10:37

Се предаде човекот кој беше снимен од сигурносните камери како го носи (краде нз) писоарот од клубот во Хемпшир, В Британија 42-годишниот анонимен „љубител“ на писоари и признал...

Најлош пат на светот!

10.01.07 23:57

Ако не ви се допаѓа во каква состојба се нашите улици и патишта, погледнете неколку фотографии од најлошиот државен пат во светот, релацијата помеѓу Москва и Јакутск во Русија Н...

Брзо замрзнување на луѓе

06.01.07 18:06

Научниците од универзитетот во Питсбург успеале со брзо вбризгување на ладен физиолошки раствор во крвните садови на човекот да го застанат срцето и да го оладат телото до 10 ст...

Веб сајтот на Бритни – затворен

29.12.06 09:54

Сопственикот на службената фан веб-страна на Бритни Спирс (Britney Spears) одлучил да ја затвори страницата бидејќи по оценка на нејзините обожаватели таа „готова и заборавена“,...

“Терминаторот“ скрши нога

24.12.06 13:33

Арнолд Шварценегер, републикански гувернер во сојузната држава Калифорнија, вчера ја скршил ногата во Sun Valleyu во Ајдахо, каде со семејството бил на скијање 59-годишниот пора...

Пријатели пак заедно?

12.12.06 10:27

Ѕвездите на популарната американска серија “Пријатели“ во тајност планираат снимање на една специјална епизода, која најверојатно ќе се однесува на заедничката прослава на амери...

Dr Batkoski pod artikli