Свет - Page 1205 of 1206 - OhridNews
Наместо возење – шминкање, бричење, телефонирање…

24.01.07 09:20

Ако не ви се допаѓа како возат нашите луѓе, погледнете ги следниве статистички податоци: Дури 81 насто Американци работат уште нешто додека го возат својот автомобил, а под тоа ...

Казнети заради претерано хранење куче

17.01.07 23:35

Двајцата браќа кои премногу го хранеле своето куче лабрадор, па тоа досегнало 70 килограми, минатата недела се прогласени за виновни за нанесување непотребно страдање на животно...

Голема посетеност на порно-конвенција

16.01.07 14:47

Триесетина илјади луѓе се собрале во американскиот град Лас Вегас на годишната конвенција на порно индустријата, Adult Entertainment Expo Размерот на порно-индустријата, односно...

Најлошиот крадец на светот

15.01.07 01:00

Крадецот на автомобили кој има само една рака уапсен е по седумдесетти пат во својата кариера Верувале или не, го „вкопале“ кога на сила се обидувал да отвори врата од автомобил...

Сами в село, а не зборуваат!

12.01.07 23:16

Две старици, целокупното население од најмалото село во Србија, Граде, станале познати по тоа што не зборуваат една со друга Ружица Марковиќ и Љубица Пауновиќ се скарале „до нож...

Лоши вести од Брисел

12.01.07 14:29

Сеуште неофицијално Хрватска нема баш најдобри вести од Брисел zazabavacom

Како не го виделе?!?

12.01.07 10:37

Се предаде човекот кој беше снимен од сигурносните камери како го носи (краде нз) писоарот од клубот во Хемпшир, В Британија 42-годишниот анонимен „љубител“ на писоари и признал...

Најлош пат на светот!

10.01.07 23:57

Ако не ви се допаѓа во каква состојба се нашите улици и патишта, погледнете неколку фотографии од најлошиот државен пат во светот, релацијата помеѓу Москва и Јакутск во Русија Н...

Брзо замрзнување на луѓе

06.01.07 18:06

Научниците од универзитетот во Питсбург успеале со брзо вбризгување на ладен физиолошки раствор во крвните садови на човекот да го застанат срцето и да го оладат телото до 10 ст...

Веб сајтот на Бритни – затворен

29.12.06 09:54

Сопственикот на службената фан веб-страна на Бритни Спирс (Britney Spears) одлучил да ја затвори страницата бидејќи по оценка на нејзините обожаватели таа „готова и заборавена“,...

Dr Batkoski pod artikli