Свет - Page 1214 of 1214 - OhridNews
“Терминаторот“ скрши нога

24.12.06 13:33

Арнолд Шварценегер, републикански гувернер во сојузната држава Калифорнија, вчера ја скршил ногата во Sun Valleyu во Ајдахо, каде со семејството бил на скијање 59-годишниот пора...

Пријатели пак заедно?

12.12.06 10:27

Ѕвездите на популарната американска серија “Пријатели“ во тајност планираат снимање на една специјална епизода, која најверојатно ќе се однесува на заедничката прослава на амери...

Проституцијата била нормална “професија

11.12.06 01:56

Педесет и пет отсто од мажите врз кои е направено ова истражување сметаат дека протиституцијата е нормална професија, но само 17 отсто од нив признале дека ги користеле нивните ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер