Свет - Page 3 of 1211 - OhridNews
Клучот од занданата во која починал Наполеон, продаден за 92.000 евра

15.01.21 11:13

Клуч од занданата во која починал Наполеон Први Бонапарта, додека бил во заточеништво на британскиот остров Света Елена, е продаден на аукција во Лондон за 81900 фунти (92000 ев...

50 000 фунти за тримесечен вегански пост

13.01.21 11:02

Веганска компанија му нуди на „најголемиот месојадец во Велика Британија“ можност да заработи 50000 фунти (околу 56140 евра), доколку стане веган на три месеци Имено, „Вибрант в...

Кралицата ѝ го честита 39. роденден на Кејт Мидлтон

11.01.21 17:20

Војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон го прослави 39 роденден и, по тој повод, кралицата Елизабета Втора и принцот Филип објавија фотографии од принцезата на Инстаграм На војвот...

Амбер Хард сѐ уште не ги донирала седумте милиони долари од разводот со Џони Деп

08.01.21 13:17

Амбер Хард сѐ уште не ги подарила седумте милиони долари во хуманитарни цели, како што самата вети во 2016 година, соопшти адвокатскиот тим на Џони Деп Глумицата ги доби парите ...

Најдобри градови за работа од дома за 2021 гoдина

08.01.21 13:03

Естонската престолнина Талин е најдобриот град во светот за работа од дома, според рангирањето на „Биг 7 травел“ (Big 7 Travel) Рангирањето на „Биг 7 травел“ е според различни ф...

Илон Маск го надмина Џеф Безос и стана најбогатиот човек во светот

07.01.21 19:33

Богатството на основачот на „СпејсЕкс“, Илон Маск, се зголемило до 1885 милијарди долари, се дознава во најновиот Индекс на милијардери на Блумберг Со ова, Маск го надмина основ...

Разменети рекордни 1,4 милијарди пораки, аудио и видео повици за Нова година преку Ватсап и Фејсбук

06.01.21 00:43

Рекордни една милијарда и четиристотини милиони разменети пораки и повици биле забллежани на новогодишната ноќ преку Ватсап, објави компанијата којашто е во сопственост на Фејсб...

Најавен нов стрип-албум за Астерикс и Обеликс

04.01.21 15:18

Нов, 39-ти стрип-албум за Астерикс треба да излезе на 21 октомври годинава Ова за неделникот „Журнал ди Диманш“ го најави писателот Жан-Ив Фери, кој е еден од „татковците“ на бе...

Научници тврдат дека нашле решение за штетните гасови од авионите

04.01.21 15:14

Научници од Универзитетот Оксфорд во Англија, соопштија дека можеби пронашле начин – како да го намалат загадувањето од авионите во воздухот Имено, тие успеале да претворат јагл...

„Дејли мејл“: Лери Кинг хоспитализиран поради коронавирус

03.01.21 14:24

Познатиот американски телевизиски новинар Лери Кинг е хоспитализиран откако бил тестиран позитивно на Ковид-19, пишува весникот „Дејли мејл“ Како што објави весникот, 87-годишни...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер