Автомото - Page 2 of 4 - OhridNews
Останете будни, концентрирани и внимателни секогаш кога сте позади воланот!

24.07.19 11:09

Летото е период на одмори и патувања Статистичките поддатоци покажуваат дека во летниот период интензитетот на сообраќајот расте повеќекратно, а со тоа се зголемува и бројот на ...

РСБСП: Пешаците и понатаму се една од најзагрозените групи учесници во сообраќајот

27.03.19 11:51

Пролетта е период од годината кога има најголема раздвиженост во сообраќајот Бројот на пешаци, велосипедисти, мотоциклисти, па и бројот на моторни возила во сообраќајот, значите...

РСБСП: Жените се рамноправни учесници во сообраќајот и пред сѐ безбедни возачи!

08.03.19 15:56

И покрај тоа што жените денес се рамноправни во сите сегменти на општественото живеење, сепак борбата за економска, социјална и општествена рамноправност е континуирана и непрек...

РСБСП: Во сообраќајот нема место за неисправни и нерегистрирани возила!

27.02.19 10:52

Сите возачи треба да бидат свесни за последиците што ги носи неисправното и нерегистрираното возило, велат од Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата Бројот...

Сообраќајот се одвива по суви коловози

24.02.19 11:05

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози на пониските места, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија Забрана за тешки товарни возила има на само на пат...

Затворен дел од патот Битола-Ресен

17.02.19 11:27

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни, информираат од АМСМ Од 11 часот патниот правец А3 Би...

Сообраќајот се одвива по суви коловози

10.02.19 10:46

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, информираат од АМСМ Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен На гра...

Почитувањето на сообраќајните правила не е право на избор

02.02.19 11:26

Според податоците на СЗО, секоја година, во светот, околу 400000 млади лица го губат животот во сообраќајни незгоди Тоа значи дека, 1100 млади лица, на возраст до 25 години, сек...

Снег на Ѓавато и Буково

30.01.19 09:06

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи од ЈП Македон...

Сообраќајот се одвива непречено,можна појава на голомразица

28.01.19 10:00

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните служби на Ј...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер