Автомото - Page 3 of 4 - OhridNews
Снег на планинските премини

25.01.19 10:32

Поради појава на магла видливоста е намалена од 50 метри до 100 метри во Страцин и на планинскиот премин Буково Од 08:15 часот е воведена забрана за товарни возила на преминот Ѓ...

Снег на Буково, густа магла на Стража

23.01.19 08:29

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози На повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, по интервенција на екипите на ЈП Маке...

Лавина на дел од патот Маврово-Дебар

17.01.19 15:40

Денес околу 13:20 часот дел од патот Маврово- Дебар, кај местото викано „Врбјанска раскрсница“, го зафати лавина од снег Затворена е една коловозна лента, а по другата сообраќај...

Бидете внимателни и одговорни зад воланот за време на новогодишните празници

29.12.18 12:03

Новогодишната еуфорија помалку или повеќе се чувствува кај секој од нас Предновогодишните и новогодишните прослави се во полн ек Кафеаните и кафулињата се полни, а раздвиженоста...

РСБСП: Без изговори и оправдувања- користи зимска опрема и учествувај безбедно во сообраќајот!

18.12.18 11:17

Ваша обврска како возач е да го подготвите вашето возило и да се подготвите за безбедно учество во сообраќајот Убедени сме дека нема човек кој не се замислува барем за момент ко...

Kонтролен сообраќаен пункт и превентивни активности за подигнување на сообраќајната култура кај пешаците

05.12.18 07:00

Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата Охрид, активно ќе се вклучи во кампањата на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата за поголема ...

Пешаците се активни учесници во сообраќајот кои мора да ги почитуваат сообраќајните правила

04.12.18 11:10

Дали знаете која е најголемата и најактивната група учесници во сообраќајот Доколку не го знаете одговорот, тој е – пешаците Во рамките на секојдневните активности, секој ...

Зошто е важно правилно да се користи заштитниот појас во автомобилите

24.11.18 12:18

Правилната употреба на заштитниот појас спасува живот Игнорирањето на значењето на овој безбедносен сегмент, може да има фатални последици Опасноста која може да настане со нено...

Патиштата имаат свои приказни, за среќен крај-да ја подобриме безбедноста на патиштата

18.11.18 10:57

Според податоците на СЗО, годишно, во сообраќајни незгоди животот го губат околу 1,3 милиони луѓе, што претставува 2,2% од глобалната смртност Овие податоци покажуваат дека над ...

Од утре задолжително носење зимска опрема

14.11.18 10:42

Од утре, 15 ноември, четврток, започнува да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ до 15 март 2019 година Републичкиот совет за без...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер