Живот - Page 110 of 113 - OhridNews
Објавени првите фотографии од снимањето на „The Expendables 3“

30.08.13 11:31

Се појавија првите слики од снимањето на „The Expendables 3“ кое започна во Варна, Бугарија На најновите фотографии може да се забележат сцени со Силвестер Сталоне со оружје и а...

„The Butler“ ја прегази конкуренцијата во боксофисот

27.08.13 12:39

Изминатиов викенд, The Butler на Ли Даниелс ја прегази конкуренцијата во америчките кино-сали и се најде на првото место со заработка од 25 милиони долари Филмот во кој глумат О...

Три најчести заблуди за вашата кожа

27.08.13 12:33

Постојат многу заблуди за кожата во кои ние често и многу лесно им веруваме Овие се трите најчести: 1 Козметичките производи може да ја врата младоста на вашата кожа Не постои к...

Најдобра храна за дебелеење и слабеење

27.08.13 12:23

Многу жени секојдневно се борат со вишокот калории, но со правилен избор на храна за добра линија, гладување воопшто не ни е потребно Најважно од се е да ги замените калоричните...

Знаете ли колку калории имаат некои од производите кои секојдневно ги конзумирате

26.08.13 10:43

Сите знаеме колку калории има во една топка сладолед, а колку нашата омилена чоколада Но што е со калориите на кои често или воопшто не обрнуваме внимание Доколу сакате да ја на...

Ви паѓа косата? Проверете го вашиот скалп

26.08.13 10:38

Ако сте приметиле дека во последно време се почесто ви паѓа вашата коса, а сигурни сте дека на тоа нема влијание лошата исхрана, ниту пореметување на хормоните, можеби е време д...

Наоми Ватс е „апсолутно преплашена“ од нејзината улога како принцезата Дијана

26.08.13 10:30

Наоми Ватс вели дека е „апсолутно преплашена“ од тоа да ја игра улогата на принцезата Дијана во претстојниот филм и вели дека дури смета да ја одбие работата Таа е британска акт...

„Синиот јасмин“ на Вуди Ален го добива најширокото прикажување во кино-салите

23.08.13 09:46

Овој викенд филмот „Синиот јасмин“ се пројектира во повеќе од 1200 кино-сали, што го прави најширокото прикажување на филм од Вуди Ален Тоа е далеку повеќе од бројката од 1 035 ...

Ова не сте го знаеле: Коректорот е најдобро да го нанесувате во облик на триаголник

23.08.13 09:37

Постојат многу различни теории околу тоа како треба да се нанесе коректорот и неговата текстура, но дали сте знаеле дека коректорот треба да го нанесувате во форма на триаголник...

Какаото е поздраво од чајот

23.08.13 09:32

Убава вест за сите обожаватели на чоколадото Чоколадата е навистина здрава Резултатите од едно германско истражување направиле да се развие голема дискусија за тоа дали најдобар...

Dr Batkoski pod artikli