Живот - Page 111 of 115 - OhridNews
Зошто треба да јадеме повеќе брокула

09.09.13 21:55

Тмурната есен брзо ни се приближува, а ладните денови често се поврзуваат со топла но и висококалорична храна Ние ви предлагаме да направите “есенски план за здрава исхран...

Прикажан првиот трејлер за новиот “RoboCop”

09.09.13 21:54

Иако според овој трејлер новиот “RoboCop” има многу сличности со оригиналот, сепак новата верзија на филмот се движи во комплетно различна насока и воопшто не налику...

Сите благодети на вежбањето: Зошто треба да започнете уште денес

07.09.13 23:17

Изреката дека активниот живот значи е општо прифатена Сите почнуваме со трчање и правиме различни други активности во текот на пролетта и летото, но тоа треба да ни стане целого...

Дали сте знаеле дека вашите усни може да изгорат на сонце

07.09.13 23:15

Доколку целиот ден го поминувате на плажа,а притоа не сте ги мачкале усните со крем, вашите усни се стеснуваат и стануваат осетливи на солена храна, тоа е знак дека тие изгореле...

“X-Men” и “Fantastic Four” заедно во еден филм

07.09.13 23:14

Авторот на стрипови Марк Милар изјавил дека постои можност “X-Men” и “Fantastic Four” да се спојат во еден филм Тој во едно интервју изјавил дека би било...

Мирисите со ментол помагаат во разладувањето

05.09.13 23:58

Не знаете како да се разладите Помирисајте нешто од ментол, советуваат стручњаците За свежо чувство во текот на топлите денови се препопрачува да користите тоалетна вода и парфе...

Четири прегледи кои ќе ви го спасат животот

05.09.13 23:57

Сигурно сте слушнале за изреката “Подобро да се спречи, отколку да се лечи”, па токму и поради оваа убава изрека треба да почнете да одите на редовни прегледи кои мо...

Џек Николсон замина во пензија

05.09.13 23:55

Еден од најдобрите американски актери Џек Николсон донесе одлука да се пензионира по повеќе од 50 години кариера „Џек, без многу помпа, замина во пензија, а причината е едностав...

Сé повеќе луѓе слушаат ѕвонење на мобилниот, иако тој не ѕвони

03.09.13 15:45

Милиони луѓе во Германија барем еднаш имале лажно чувство дека им ѕвони мобилниот телефон, а научниците сé уште не ја откриле причината за овој феномен на „фантомското ѕвонење“ ...

Justin Timberlake не е супер херој

03.09.13 00:16

Популарниот актер и пејач, Justin Timberlake на прес конференцијата во Берлин, ги демантираше шпекулациите дека тој ќе биде новиот Batman Timberlake во главниот град на германиј...

Dr Batkoski pod artikli