Живот - Page 126 of 127 - OhridNews
Девет најдобри производи кои помагаат при болести

14.08.13 22:34

1 Излечете ги воспалените мускули со маслиново масло Маслиновото масло е богато со компонента наречена “Oleocanthal” што ја намалува воспаленоста на мускулите Всушно...

Антонио Бандерас и Мел Гибсон се приклучија кон екипата на “Expendables 3”

14.08.13 22:25

Во екипата на “The Expendables 3” сеуште се приклучуваат големи холивудски ѕвезди, а двајцата актери кои последни го потврдија нивното присуство се Мел Гибсон и Анто...

Ослободете се од подочниците

13.08.13 01:08

Темните подочници под очите можат да влијаат и на мажите и на жените од сите возрасти Од оваа непријатност можете да се ослободите со најразлични медицински препарати Но, ако са...

Три едноставни совети за да ги заштитите вашите бубрези

13.08.13 01:07

Бубрезите играат голема улога во прочистувањето на вашето тело Ако вашите бубрези се запушени, тие не се во состојба да ја исчистат вашата крв, што може да доведе до запушување ...

Дизни го потврди седмиот дел од серијалот “Star Wars”

13.08.13 01:04

Шефот на компанијата Дизни, Алан Хорн зборуваше на “D23” конвенцијата која се одржа изминатиот викенд, а ја пренесе веста која долго време беше очекувана од сите фан...

Четири летни фризури кои мора да ги испробате

10.08.13 23:05

Ќе бидете тотално изненадени колку лесно и гламурозно ќе изгледате и за сето тоа нема да Ви биде потребен фен или пегла за коса Ова се неколку летни трендови кои мора да ги испр...

Изненадувачки новости за исхраната кои треба да ги прочитате

10.08.13 22:59

Дали сте знаеле дека едно ново истражување покажало дека вегетаријанците живеат подолго, кафето Ве прави подебели, како и други зачудувачки факти за вашата исхрана Вегетаријанци...

Претставен првиот трејлер за филмот “Thor: The Dark World”

10.08.13 22:56

Пред неколку дена на јавноста и беше претставен првиот трејлер за филмот “Thor: The Dark World” кој е почеток на таканаречениот “Marvel’s Phase 2 Plan” в...

Дали прескокнувањето на доручекот може да помогне во намалување на тежината

09.08.13 14:22

Иако многу луѓе сметаат дека единственото нешто кое ќе го постигнете со прескокнување на доручекот е внесувањето на повеќе калории подоцна во денот, ново истражување од Универзи...

Брус Вилис нема да се врати во третото продолжение на “The Expendables”

09.08.13 14:16

Актерот Брус Вилис нема да биде дел од последното продолжение на филмот “The Expendables” бидејќи неговото барање да му биде платено $4 милиони долари за 4 дена сним...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер