Живот - Page 127 of 129 - OhridNews
„Синиот јасмин“ на Вуди Ален го добива најширокото прикажување во кино-салите

23.08.13 09:46

Овој викенд филмот „Синиот јасмин“ се пројектира во повеќе од 1200 кино-сали, што го прави најширокото прикажување на филм од Вуди Ален Тоа е далеку повеќе од бројката од 1 035 ...

Ова не сте го знаеле: Коректорот е најдобро да го нанесувате во облик на триаголник

23.08.13 09:37

Постојат многу различни теории околу тоа како треба да се нанесе коректорот и неговата текстура, но дали сте знаеле дека коректорот треба да го нанесувате во форма на триаголник...

Какаото е поздраво од чајот

23.08.13 09:32

Убава вест за сите обожаватели на чоколадото Чоколадата е навистина здрава Резултатите од едно германско истражување направиле да се развие голема дискусија за тоа дали најдобар...

На Кристијан Бејл му биле понудени 50 милиони долари да се појави во “Batman Vs Superman”

21.08.13 01:51

Според најновите гласини Кристијан Бејл бил понуден со неверојатни 50 милиони долари да се врати како темниот витез, но во продолжението на “Man Of Steel” , кое се п...

Што кажуваат боите на амбалажата за вашиот парфем

20.08.13 00:31

Непишано правило во светот на козметиката е дека бојата на амбалажата на парфемите асоцира на неговите состојќи, но и на неговата “јачина” Бојата на амбалажата може ...

Здрави навики за витка линија

20.08.13 00:28

На многу луѓе им се има случено да држат диета за по завршувањето на истата да се вратат на старите навики и да ги вратат килограмите Ако сакате да живеете здраво и да имате вит...

Откријте ја охридската „Рајска долина“

19.08.13 07:00

На 15 километри од Охрид на патот за Битола, во подножјето на селото Куратица се наоѓа рибникот – ресторан „Рајска долина“ Исклучително живописно место каде, кое трпеливо се уре...

Пет различни употреби на кокосовото масло

18.08.13 00:00

Кокосовото масло е производ кој може да има многу различни намени во вашата рутина за разубавување Тоа се впива брзо и целосно, неговата цена и не е толку висока ако се направи ...

Кои работи Ве прават да јадете повеќе

17.08.13 01:58

Познато е дека некои работи Ве прават да јадете повеќе, а најголемите виновници се: 1Време во денот “Нашите тела се навикнати и очекуваат доручек, ручек и вечера во истите...

Погледнете го новиот трејлер за филмот “300: Rise Of An Empire”

17.08.13 01:51

Нов трејлер за филмот “300: Rise Of An Empire” беше прикажан пред неколку дена Трае една минута, но доволнно за да се прикажат голем број сцени кои изгледаат нависти...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер