Живот - Page 4 of 129 - OhridNews
Три зачини полезни за дишните органи

11.01.21 18:06

Бројни научни истражувања покажаа дека консумирањето одредени видови храна и пијалаци му помага на телото да се ослободи од штетните материи Следуваат три зачини кои можат да ги...

Почина глумецот Џон Рајли

11.01.21 12:22

Глумецот Џон Рајли, можеби најпознат по своите улоги во сапунските ТВ-серии, почина на 84-годишна возраст Тажната вест ја соопшти неговата ќерка Кејтлин на Инстаграм Причината з...

Истражување: Средоземноморската храна е најдобрата диета

08.01.21 12:59

Според американската медиумска групација „Њуз енд ворлд рипорт“, златниот медал за најдобра диета веќе четврта година по ред, ѝ е доделен на средоземноморската храна Секој вид д...

Повлечена веста за смртта на глумицата: Тања Робертс е во критична состојба

05.01.21 10:17

Американската актерка Тања Робертс не починала, како што првично објави нејзиниот агент Но, нејзината здравствена состојба е критична, јавија американските медиуми Нејзиниот пре...

Oсум нови наслови во НУ Библиотека „Григор Прличев“

16.12.20 11:20

Оваа среда НУ Библиотека „Григор Прличев“ предлага осум нови наслови за читање: „Зелената гуска“ од Љубиша Никодиновски – Биш, „Златната средина“ од Анабел Лајон, „И на небо и н...

Голем успех на ОУТУ „Ванчо Питошески“на III Меѓународна поетска манифестација „Пролет на сребрените соништа”

16.12.20 11:14

На III Меѓународна поетска манифестација „Пролет на сребрените соништа” во категоријата средно образование, Диплома за најдобра песна доби ученикот Николче Ангеловски од ОУТУ „В...

Џорџ Клуни од март не излегол од дома

15.12.20 14:47

Американскиот актер Џорџ Клуни не го напуштил својот дом од март, бидејќи стравува дека неговиот син кој има астма може да се зарази со коронавирусот Клуни рече дека тој и негов...

Почина глумецот Томи Листер „малиот“

11.12.20 11:39

Глумецот Томи Листер, можеби најпознат како силеџијата во комедијата „Петок“, како и споредните улоги во „Петтиот елемент“ и други филмови, почина вчера Тој бил најден во својот...

Џорџ Клуни в болница откако изгубил 13 кг за последната улога

10.12.20 10:44

Џорџ Клуни бил згрижен в болница со панкреатитис, како последица на екстремно слабеење, за потребите на претстојниот филм „Небото на полноќ“ (The Midnight Sky), како што пренесу...

Македонскиот игран филм „Дедо и Внук“ на Илија Пиперкоски најдобар и на Интернационалниот филмски фестивал во Париз

10.12.20 10:07

Екипата на филмот „Дедо и Внук“ на режисерот Илија Пиперкоски освои уште една вредна награда во категоријата „Најдобар филм“ на Интернационалниот Филмски Фестивал во Париз со шт...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер