Филм - OhridNews
Почина глумецот Џорџ Сегал

24.03.21 08:48

Добитникот на Златен глобус и еднаш номиниран за Оскар, американски глумец Џорџ Сегал почина на 87-годишна возраст Тажната вест ја соопшти неговата сопруга Соња Сегал за холивуд...

„Кога јагнињата ќе стивнат“ најдобар психолошки трилер

07.03.21 13:50

Оскаровскиот „Кога јагнињата ќе стивнат“ од 1991 година, е најдобриот психолошки трилер во историјата на филмот, според порталот „Ранкер“ По морничавиот хорор-трилер со оскаровц...

Филмот „Дедо и Внук“ на охриѓанецот Пиперкоски од денес се прикажува во Кинотека во Скопје

12.02.21 11:27

Играниот филм „Дедо и внук“ на режисерот Илија Пиперкоски од денеска до вторник ќе се прикажува на репертоарот на Кинотека во Скопје Вечерва и во понеделник, гледачите ќе можат ...

Филмот “Господ постои, името ѝ е Петрунија” повторно на кино репертоарот во НУЦК Охрид

25.01.21 13:18

Филмот “Господ постои, името ѝ е Петрунија” повторно ќе биде на кино репертоарот во НУ Центар за култура „Григор Прличев” – Охрид во петок, 29 јануари, с...

Повторно одложена премиерата на новиот „Џејмс Бонд“ филм

22.01.21 11:27

Прикажувањето на новиот „Џејмс Бонд“ филм – „Нема време за умирање“ (No Time to Die), e повторно одложенo – овојпат за 8 октомври, oвaa 2021 година Последната инкарнација на Дан...

Документарниот филм „Чистилиште на душата” денеска ќе биде прикажан во Центарот за култура

18.01.21 07:00

Во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев” – Охрид, по повод верскиот празник Богојавление-Водици, денеска ќе биде прикажан  документарниот филм „Чистилиш...

Почина глумецот Џон Рајли

11.01.21 12:22

Глумецот Џон Рајли, можеби најпознат по своите улоги во сапунските ТВ-серии, почина на 84-годишна возраст Тажната вест ја соопшти неговата ќерка Кејтлин на Инстаграм Причината з...

Повлечена веста за смртта на глумицата: Тања Робертс е во критична состојба

05.01.21 10:17

Американската актерка Тања Робертс не починала, како што првично објави нејзиниот агент Но, нејзината здравствена состојба е критична, јавија американските медиуми Нејзиниот пре...

Џорџ Клуни од март не излегол од дома

15.12.20 14:47

Американскиот актер Џорџ Клуни не го напуштил својот дом од март, бидејќи стравува дека неговиот син кој има астма може да се зарази со коронавирусот Клуни рече дека тој и негов...

Почина глумецот Томи Листер „малиот“

11.12.20 11:39

Глумецот Томи Листер, можеби најпознат како силеџијата во комедијата „Петок“, како и споредните улоги во „Петтиот елемент“ и други филмови, почина вчера Тој бил најден во својот...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер