Филм - Page 2 of 26 - OhridNews
Документарниот филм „Чистилиште на душата” денеска ќе биде прикажан во Центарот за култура

18.01.21 07:00

Во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев” – Охрид, по повод верскиот празник Богојавление-Водици, денеска ќе биде прикажан  документарниот филм „Чистилиш...

Почина глумецот Џон Рајли

11.01.21 12:22

Глумецот Џон Рајли, можеби најпознат по своите улоги во сапунските ТВ-серии, почина на 84-годишна возраст Тажната вест ја соопшти неговата ќерка Кејтлин на Инстаграм Причината з...

Повлечена веста за смртта на глумицата: Тања Робертс е во критична состојба

05.01.21 10:17

Американската актерка Тања Робертс не починала, како што првично објави нејзиниот агент Но, нејзината здравствена состојба е критична, јавија американските медиуми Нејзиниот пре...

Џорџ Клуни од март не излегол од дома

15.12.20 14:47

Американскиот актер Џорџ Клуни не го напуштил својот дом од март, бидејќи стравува дека неговиот син кој има астма може да се зарази со коронавирусот Клуни рече дека тој и негов...

Почина глумецот Томи Листер „малиот“

11.12.20 11:39

Глумецот Томи Листер, можеби најпознат како силеџијата во комедијата „Петок“, како и споредните улоги во „Петтиот елемент“ и други филмови, почина вчера Тој бил најден во својот...

Џорџ Клуни в болница откако изгубил 13 кг за последната улога

10.12.20 10:44

Џорџ Клуни бил згрижен в болница со панкреатитис, како последица на екстремно слабеење, за потребите на претстојниот филм „Небото на полноќ“ (The Midnight Sky), како што пренесу...

Македонскиот игран филм „Дедо и Внук“ на Илија Пиперкоски најдобар и на Интернационалниот филмски фестивал во Париз

10.12.20 10:07

Екипата на филмот „Дедо и Внук“ на режисерот Илија Пиперкоски освои уште една вредна награда во категоријата „Најдобар филм“ на Интернационалниот Филмски Фестивал во Париз со шт...

„Ловец на чудовишта“ забранет во Кина поради „расно бесчувствителна шега“

09.12.20 11:22

Филмот „Ловец на чудовишта“ со Мила Јовович викендов беше повлечен од кината во Кина поради шега на сметка на ликот на раперот глумец Џин Ау-Јеунг, која како „расно бесчувствите...

Играниот филм „Дедо и внук“ на Илија Пиперкоски награден на „The Buddha International Film Festival“

01.12.20 09:11

Играниот филм „Дедо и внук“ на режисерот Илија Пиперкоски ја освои наградата за најдобра режија на The Buddha International Film Festival TBIFF е посветен на прикажување нови и ...

Курт Расел сака да се пензионира

26.11.20 10:50

Во својата славна, речиси 60-годишна актерска кариера, Курт Расел ги глумеше 12-годишниот Мајк во „Се случи во светот на реалноста“ со Елвис Присли, понатаму – „змијата“ Снејк П...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер