Филм - Page 2 of 26 - OhridNews
Џорџ Клуни в болница откако изгубил 13 кг за последната улога

10.12.20 10:44

Џорџ Клуни бил згрижен в болница со панкреатитис, како последица на екстремно слабеење, за потребите на претстојниот филм „Небото на полноќ“ (The Midnight Sky), како што пренесу...

Македонскиот игран филм „Дедо и Внук“ на Илија Пиперкоски најдобар и на Интернационалниот филмски фестивал во Париз

10.12.20 10:07

Екипата на филмот „Дедо и Внук“ на режисерот Илија Пиперкоски освои уште една вредна награда во категоријата „Најдобар филм“ на Интернационалниот Филмски Фестивал во Париз со шт...

„Ловец на чудовишта“ забранет во Кина поради „расно бесчувствителна шега“

09.12.20 11:22

Филмот „Ловец на чудовишта“ со Мила Јовович викендов беше повлечен од кината во Кина поради шега на сметка на ликот на раперот глумец Џин Ау-Јеунг, која како „расно бесчувствите...

Играниот филм „Дедо и внук“ на Илија Пиперкоски награден на „The Buddha International Film Festival“

01.12.20 09:11

Играниот филм „Дедо и внук“ на режисерот Илија Пиперкоски ја освои наградата за најдобра режија на The Buddha International Film Festival TBIFF е посветен на прикажување нови и ...

Курт Расел сака да се пензионира

26.11.20 10:50

Во својата славна, речиси 60-годишна актерска кариера, Курт Расел ги глумеше 12-годишниот Мајк во „Се случи во светот на реалноста“ со Елвис Присли, понатаму – „змијата“ Снејк П...

Џенфер Греј: Нема замена за Патрик Свејзи во „Валкан танц 2“

24.11.20 12:19

Џенифер Греј, ѕвездата на „Валкан танц“, која ќе глуми и во продолжението, за „Пипл“ изјави дека нема да има глумец како замена за ликот на покојниот Патрик Свејзи во следниот ф...

Режисерот Пиперкоски за филмот „Дедо и внук“ доби признание за придонес во светот на филмот

19.11.20 10:19

Режисерот Илија Пиперкоски доби две признанија за извонреден придонес во светот на филмот за неговиот најнов филм „Дедо и внук“ Признанијата ги доби на 4-th Dimension Independen...

Вечерва премиера на документарецот „Охридските пливачки легенди“

18.11.20 11:27

Во Големата сала на Центарот за култура во Охрид вечер од 18 часот премиерно ќе биде прикажан документарниот филм „Охридските пливачки легенди“ на авторот Љупчо Паункоски Како ш...

Промоција на документарниот филм „Охридски пливачки легенди“

17.11.20 09:49

Оваа среда, 18 ноември, во центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид, премиерно ќе биде прикажан документарниот филм „Охридските пливачки легенди“ од Љупчо Паункоски Филмот ...

Новиот македонски филм „Хомо“ на репертоарот на Центарот за култура

10.11.20 10:05

Од денеска  до 13 ноември, во НУ Центар за култура „Григор Прличев” – Охрид за прв пат ќе се прикаже новиот македонски филм „Хомо“ Проекциите се со почеток во 1900 ч...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер