Филм - Page 20 of 22 - OhridNews
“Глупавиот и поглупавиот” се враќаат по 20 години

25.09.13 22:09

Откако Џим Кери на почетокот на овој месец објави неколку фотографии со кои започнаа да се шират гласини дека “Глупавиот и поглупавиот” се враќаат на филмското платн...

Натали Портман: Марвел ќе снима филм за женски суперхерој

23.09.13 23:18

Натали Портман наскоро  ќе ја гледаме на нашите екрани во продолжението на Thor – The Dark World Оваа ѕвезда кажува дека нема да биде долго пред Марвел да не изненади со ф...

Премиерата на “The Minions” одложена за една година

21.09.13 23:07

Студиото “Universal” сакаше веднаш по нивниот голем хит “Despicable Me 2” да ги изненади фановите со филм специјално посветен на малите жолти помошници н...

Pixar без ниту еден филм во 2014 година

20.09.13 01:13

Во текот на изминатите години филмската публика се навикна на фактот дека студиото Pixar издава барем еден голем хит во годината Ова е една од главните причини поради кои од Pix...

Арнолд Шварценегер во продолжението на Аватар

17.09.13 23:54

Арнолд Шварценегер најверојатно ќе ја добие улогата на негативец во првиот од трите најавени продолженија на филмот Аватар на режисерот Џејмс Камерон Според американските медиум...

Џулиен Мур ќе ја има една од главните улоги во последниот дел на серијалот “The Hunger Games”

16.09.13 00:10

Добитничката на наградата на Американската филмска академија, актерката Џулиен Мур се согласила да учествува во последниот дел на серијалот “The Hunger Games” кој ќе...

Одложено снимањето на “Pirates Of The Caribbean 5”

12.09.13 00:11

Дизни го одложи снимањето на “Pirates Of The Caribbean 5” за скоро цела година па така неговата премиера која беше планирана за 10ти Јули 2015, е преместена за втора...

Прикажан првиот трејлер за новиот “RoboCop”

09.09.13 21:54

Иако според овој трејлер новиот “RoboCop” има многу сличности со оригиналот, сепак новата верзија на филмот се движи во комплетно различна насока и воопшто не налику...

“X-Men” и “Fantastic Four” заедно во еден филм

07.09.13 23:14

Авторот на стрипови Марк Милар изјавил дека постои можност “X-Men” и “Fantastic Four” да се спојат во еден филм Тој во едно интервју изјавил дека би било...

Џек Николсон замина во пензија

05.09.13 23:55

Еден од најдобрите американски актери Џек Николсон донесе одлука да се пензионира по повеќе од 50 години кариера „Џек, без многу помпа, замина во пензија, а причината е едностав...

Dr Batkoski pod artikli