Филм - Page 21 of 24 - OhridNews
Оскари 2014: фаворити и аутсајдери

24.02.14 14:38

Свеченото доделување на Оскарите ќе се одржи на 2 март, а членовите на Американската филмска академија може да се изјаснат за своите фаворити до вторник, 17 часот кога гласањето...

„Имигрант“ следната недела на кино репертоарот во Центатрот за култура

13.02.14 11:50

Следната недела на репертоарот во Центарот за култура Охрид ќе биде новиот филм на режисерот Џејмс Грин „Имигрант“ Кино проекции ќе има на 20-ти 21-ви и 22-ри февруари со почето...

Убиен познатиот бразилски режисер Едуардо Кутињо

03.02.14 09:02

Еден од водечките бразилски филмски режисери, Едуардо Кутињо, убиен е во неделата во својата куќа во Рио де Жанеиро, објавија локалните медиуми Кутињо, кој имал 80 години, споре...

Македонија со два филма на филмскиот фестивал во Ротердам

30.01.14 14:04

На овогодинешното издание на меѓународниот филмски фестивал во Ротердам коj е во тек, и ќе трае до 2-ри февруари претставени се два филма поддржани од Филмскиот фонд на Македони...

Режисерот Митриќески ќе снима филм за цар Самоил

18.01.14 13:37

Македонскиот режисер Антонио Митриќески влегува во нов филм Во очекување на премиерата на неговиот филм „Деца на сонцето“, тој се подготвува за „Цар Самоил“, за кој вели дека ќе...

Објавени номинациите за оскар

17.01.14 11:35

Американската академија за филмски уметности и науки во четвртокот ги објави номинациите за најпрестижните филмски награди Оскарите чиишто добитници ќе бидат познати на церемони...

Еве како изгледа денес познатиот Џои од „Пријатели“

10.01.14 23:38

Харизматичниот Matt LeBlanc, се прослави со улогата во популарната серија „Пријатели“, по која глумеше во помалку успешниот серијал  „Џои“ Еве како изгледа денес познатиот Џои  ...

Почина актерот Џејмс Авери

02.01.14 12:25

Американскиот актер Џејмс Авери, најпознат по улогата на Филип Бенкс, вујко на главниот лик во серијата Принцот од Бел Ер, почина на 65 годишна возраст од компликации по неодамн...

Братот на загинатиот актер Пол Вокер може да го замени во филмот

15.12.13 13:14

Коди Вокер, родениот брат на трагично загинатиот во сообраќајна несреќа актер Пол Вокер може да го замени во седмото продолжение од франшизата „Брзи и бесни”, пишува брита...

Охриѓанец и „OhridNews“ на премиерата на новиот филм на Шварценегер и Сталоне

04.12.13 21:32

Во јапонската престолнина Токио, вчера, се одржа премиера на најновиот филм на славните холивудски актери Силвестер Сталоне и Арнолд Шварценегер „Escape Plan“ Филмот го промовир...

МИА Банер