Филм - Page 21 of 22 - OhridNews
Арнолд Шварценегер во продолжението на Аватар

17.09.13 23:54

Арнолд Шварценегер најверојатно ќе ја добие улогата на негативец во првиот од трите најавени продолженија на филмот Аватар на режисерот Џејмс Камерон Според американските медиум...

Џулиен Мур ќе ја има една од главните улоги во последниот дел на серијалот “The Hunger Games”

16.09.13 00:10

Добитничката на наградата на Американската филмска академија, актерката Џулиен Мур се согласила да учествува во последниот дел на серијалот “The Hunger Games” кој ќе...

Одложено снимањето на “Pirates Of The Caribbean 5”

12.09.13 00:11

Дизни го одложи снимањето на “Pirates Of The Caribbean 5” за скоро цела година па така неговата премиера која беше планирана за 10ти Јули 2015, е преместена за втора...

Прикажан првиот трејлер за новиот “RoboCop”

09.09.13 21:54

Иако според овој трејлер новиот “RoboCop” има многу сличности со оригиналот, сепак новата верзија на филмот се движи во комплетно различна насока и воопшто не налику...

“X-Men” и “Fantastic Four” заедно во еден филм

07.09.13 23:14

Авторот на стрипови Марк Милар изјавил дека постои можност “X-Men” и “Fantastic Four” да се спојат во еден филм Тој во едно интервју изјавил дека би било...

Џек Николсон замина во пензија

05.09.13 23:55

Еден од најдобрите американски актери Џек Николсон донесе одлука да се пензионира по повеќе од 50 години кариера „Џек, без многу помпа, замина во пензија, а причината е едностав...

Justin Timberlake не е супер херој

03.09.13 00:16

Популарниот актер и пејач, Justin Timberlake на прес конференцијата во Берлин, ги демантираше шпекулациите дека тој ќе биде новиот Batman Timberlake во главниот град на германиј...

Објавени првите фотографии од снимањето на „The Expendables 3“

30.08.13 11:31

Се појавија првите слики од снимањето на „The Expendables 3“ кое започна во Варна, Бугарија На најновите фотографии може да се забележат сцени со Силвестер Сталоне со оружје и а...

„The Butler“ ја прегази конкуренцијата во боксофисот

27.08.13 12:39

Изминатиов викенд, The Butler на Ли Даниелс ја прегази конкуренцијата во америчките кино-сали и се најде на првото место со заработка од 25 милиони долари Филмот во кој глумат О...

Наоми Ватс е „апсолутно преплашена“ од нејзината улога како принцезата Дијана

26.08.13 10:30

Наоми Ватс вели дека е „апсолутно преплашена“ од тоа да ја игра улогата на принцезата Дијана во претстојниот филм и вели дека дури смета да ја одбие работата Таа е британска акт...

Dr Batkoski pod artikli