Филм - Page 22 of 23 - OhridNews
Џек Николсон замина во пензија

05.09.13 23:55

Еден од најдобрите американски актери Џек Николсон донесе одлука да се пензионира по повеќе од 50 години кариера „Џек, без многу помпа, замина во пензија, а причината е едностав...

Justin Timberlake не е супер херој

03.09.13 00:16

Популарниот актер и пејач, Justin Timberlake на прес конференцијата во Берлин, ги демантираше шпекулациите дека тој ќе биде новиот Batman Timberlake во главниот град на германиј...

Објавени првите фотографии од снимањето на „The Expendables 3“

30.08.13 11:31

Се појавија првите слики од снимањето на „The Expendables 3“ кое започна во Варна, Бугарија На најновите фотографии може да се забележат сцени со Силвестер Сталоне со оружје и а...

„The Butler“ ја прегази конкуренцијата во боксофисот

27.08.13 12:39

Изминатиов викенд, The Butler на Ли Даниелс ја прегази конкуренцијата во америчките кино-сали и се најде на првото место со заработка од 25 милиони долари Филмот во кој глумат О...

Наоми Ватс е „апсолутно преплашена“ од нејзината улога како принцезата Дијана

26.08.13 10:30

Наоми Ватс вели дека е „апсолутно преплашена“ од тоа да ја игра улогата на принцезата Дијана во претстојниот филм и вели дека дури смета да ја одбие работата Таа е британска акт...

„Синиот јасмин“ на Вуди Ален го добива најширокото прикажување во кино-салите

23.08.13 09:46

Овој викенд филмот „Синиот јасмин“ се пројектира во повеќе од 1200 кино-сали, што го прави најширокото прикажување на филм од Вуди Ален Тоа е далеку повеќе од бројката од 1 035 ...

На Кристијан Бејл му биле понудени 50 милиони долари да се појави во “Batman Vs Superman”

21.08.13 01:51

Според најновите гласини Кристијан Бејл бил понуден со неверојатни 50 милиони долари да се врати како темниот витез, но во продолжението на “Man Of Steel” , кое се п...

Погледнете го новиот трејлер за филмот “300: Rise Of An Empire”

17.08.13 01:51

Нов трејлер за филмот “300: Rise Of An Empire” беше прикажан пред неколку дена Трае една минута, но доволнно за да се прикажат голем број сцени кои изгледаат нависти...

Антонио Бандерас и Мел Гибсон се приклучија кон екипата на “Expendables 3”

14.08.13 22:25

Во екипата на “The Expendables 3” сеуште се приклучуваат големи холивудски ѕвезди, а двајцата актери кои последни го потврдија нивното присуство се Мел Гибсон и Анто...

Дизни го потврди седмиот дел од серијалот “Star Wars”

13.08.13 01:04

Шефот на компанијата Дизни, Алан Хорн зборуваше на “D23” конвенцијата која се одржа изминатиот викенд, а ја пренесе веста која долго време беше очекувана од сите фан...

Dr Batkoski pod artikli