Филм - Page 22 of 24 - OhridNews
Голем интерес за аудицијата за продолжението на серијалот „Војна на ѕвездите“

09.11.13 23:10

Илјадници луѓе се собраа  во Бристол на првата отворена аудиција за двете водечки ролји во новото продолжение од филмскиот серијал „Војна ѕвездите“ Станува збор за улогите на де...

Две сценарија за ’Independence Day 2’, едно без Вил Смит

30.10.13 00:01

Продолжението на блокбастерот до 1996 година „Ден на независноста 2“ (Independence Day) треба да започне со прикажувањето на 3-ти јули 2015 година, а според режисерот Роланд Еме...

На Бартон му ја понудија режијата на ‘Beetlejuice 2’

27.10.13 11:35

Филмската компанија „Warner Bros“ му понудила на Тим Бартон режисерската палка за снимање на второто продолжение од филмскиот хит „Beetlejuice“, пишува The Hollywood Reporter  П...

Откриени се деветте загубени епизоди од „Doctor Who”

11.10.13 22:53

Обожавателите на култната научнофантастична серија „Doctor Who” имаат неочекувана можност за задоволство откако девет од исчезнатите епизоди се откриени во градот Јосу во ...

Трилогијата Хобит досега чини 561 млн долари

05.10.13 00:21

Трилогијата „Хобит“ досега чинела 561 милион американски долари, двојно повеќе од сумата потрошена на трилогијата „Господар на прстените“ Оваа бројка не ги вклучува натамошните ...

Музиката од “Star Wars” избрана за најдобар саундтрак

28.09.13 22:38

Музичката тема на филмовите од серијалот “Star Wars” е прогласена за омилен сaундтрак во истражување спроведено од радиото BBC За музиката на Џон Вилијамс гласале ск...

“Глупавиот и поглупавиот” се враќаат по 20 години

25.09.13 22:09

Откако Џим Кери на почетокот на овој месец објави неколку фотографии со кои започнаа да се шират гласини дека “Глупавиот и поглупавиот” се враќаат на филмското платн...

Натали Портман: Марвел ќе снима филм за женски суперхерој

23.09.13 23:18

Натали Портман наскоро  ќе ја гледаме на нашите екрани во продолжението на Thor – The Dark World Оваа ѕвезда кажува дека нема да биде долго пред Марвел да не изненади со ф...

Премиерата на “The Minions” одложена за една година

21.09.13 23:07

Студиото “Universal” сакаше веднаш по нивниот голем хит “Despicable Me 2” да ги изненади фановите со филм специјално посветен на малите жолти помошници н...

Pixar без ниту еден филм во 2014 година

20.09.13 01:13

Во текот на изминатите години филмската публика се навикна на фактот дека студиото Pixar издава барем еден голем хит во годината Ова е една од главните причини поради кои од Pix...

Dr Batkoski pod artikli