Филм - Page 26 of 26 - OhridNews
Наоми Ватс е „апсолутно преплашена“ од нејзината улога како принцезата Дијана

26.08.13 10:30

Наоми Ватс вели дека е „апсолутно преплашена“ од тоа да ја игра улогата на принцезата Дијана во претстојниот филм и вели дека дури смета да ја одбие работата Таа е британска акт...

„Синиот јасмин“ на Вуди Ален го добива најширокото прикажување во кино-салите

23.08.13 09:46

Овој викенд филмот „Синиот јасмин“ се пројектира во повеќе од 1200 кино-сали, што го прави најширокото прикажување на филм од Вуди Ален Тоа е далеку повеќе од бројката од 1 035 ...

На Кристијан Бејл му биле понудени 50 милиони долари да се појави во “Batman Vs Superman”

21.08.13 01:51

Според најновите гласини Кристијан Бејл бил понуден со неверојатни 50 милиони долари да се врати како темниот витез, но во продолжението на “Man Of Steel” , кое се п...

Погледнете го новиот трејлер за филмот “300: Rise Of An Empire”

17.08.13 01:51

Нов трејлер за филмот “300: Rise Of An Empire” беше прикажан пред неколку дена Трае една минута, но доволнно за да се прикажат голем број сцени кои изгледаат нависти...

Антонио Бандерас и Мел Гибсон се приклучија кон екипата на “Expendables 3”

14.08.13 22:25

Во екипата на “The Expendables 3” сеуште се приклучуваат големи холивудски ѕвезди, а двајцата актери кои последни го потврдија нивното присуство се Мел Гибсон и Анто...

Дизни го потврди седмиот дел од серијалот “Star Wars”

13.08.13 01:04

Шефот на компанијата Дизни, Алан Хорн зборуваше на “D23” конвенцијата која се одржа изминатиот викенд, а ја пренесе веста која долго време беше очекувана од сите фан...

Претставен првиот трејлер за филмот “Thor: The Dark World”

10.08.13 22:56

Пред неколку дена на јавноста и беше претставен првиот трејлер за филмот “Thor: The Dark World” кој е почеток на таканаречениот “Marvel’s Phase 2 Plan” в...

Брус Вилис нема да се врати во третото продолжение на “The Expendables”

09.08.13 14:16

Актерот Брус Вилис нема да биде дел од последното продолжение на филмот “The Expendables” бидејќи неговото барање да му биде платено $4 милиони долари за 4 дена сним...

Погледнете го последниот трејлер за филмот “Ender’s Game”

08.08.13 17:20

Долгоочекуваната филмска адаптација на бестселерот “Ender’s Game” изгледа стварно неверојатно, а доколку не ни верувате погледнете го најновиот трејлер Филмот ...

Филмот “The Lone Ranger” го чинеше “Disney” $190 милиони долари

07.08.13 22:03

Официјалните лица на филмското студио “Disney” изјавија дека од филмот “The Lone Ranger” ќе имаат загуба од $160 до $190 милиони долари Филмот во кој гла...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер