Филм - Page 7 of 22 - OhridNews
Fast 8 доби уште една Оскаровка

20.06.16 09:50

По Шарлиз Терон, Fast 8 најновиот филм од култната акциона франшиза кој моментално се снима на повеќе локации ширум светот доби уште една Оскаровка во актерската екипа Хелен Мир...

Мел Гибсон повторно на големото платно

19.06.16 10:45

По четиригодишна пауза актерот Мел Гибсон се враќа во новиот филм под име „Заштитник“, кој е снимен според истоимениот роман, јавуваат светските медиуми Дејствието во филмот го ...

Со проекција на филмот „Судбина“ завршува Францускиот филмски фестивал

18.06.16 08:00

Со проекција на филмот „Судбина“, вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид ќе биде спуштена завесата на 9-то издание на Францускиот филмски фестивал Режисер на ф...

Филмот „Три срца“ вечерва ќе биде прикажан во Охрид

17.06.16 07:30

Во рамки на официјалната програма на 9-от Францускиот филмски фестивал, вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид биде прикажан филмот „Три срца“ Режисер на филмо...

Филмот „Caprice“ вечерва пред охридската публика

16.06.16 08:15

Љубителите на филмската уметност вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ ќе имаат можност да го погледнат филмот „Caprice“ кој ќе биде прикажан во рамки на официјалната ...

Интересни филмови од француската кинематографија на 9-от француски фестивал во Охрид и Скопје

14.06.16 08:00

Од 15-ти до 18-ти јуни, во Охрид и Скопје, по деветти пат ќе се одржи Францускиот филмски фестивал Како што информираат организаторите, фестивалот ќе понуди квалитетна филмска п...

Публиката ќе ужива во уште неколку филмови на четвртата вечер од „Охрид Филм Фест“

13.06.16 12:00

Вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид продолжува прикажувањето на филмовите од Главната програма на првото издание на „Охрид Филм Фест“ Публиката најпрвин ќе ...

Со македонскиот филм „Мирно лето“ ќе започне третата фестивалска вечер од „Охрид Филм Фест“

12.06.16 14:55

Филмот „Мирно Лето“ познат како прва македонска филмска комедија, попладнево со почеток во 17 часот, во Центарот за култура, ќе ја отвори третата фестивалска вечер на првиот фес...

Познатиот актер Лазар Ристовски на вечерашното отварање на првиот „Охрид Филм Фест“

10.06.16 16:31

Познатиот актер Лазар Ристовски ќе го одбележи отворањето на првиот Интернационален фестивал на ангажиран филм „Охрид Филм Фест“, што вечерва започнува во Охрид Фестивалот во Це...

Филмовите „Нарушувајќи ја тишината“ и „Мој личен мечувалец“ вечерва пред охридската публика

25.05.16 08:20

Љубителите на филмот вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид ќе имаат можност да го погледнат два филмови од кинеска продукција Во 19 часот ќе биде прикажан фил...

Dr Batkoski pod artikli