Книга - Page 5 of 20 - OhridNews
Нови наслови во градската библиотека

18.04.18 21:30

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид во април го збогати книжниот фонд со нови наслови: “Почетно подучување” “Ослободување на имагинацијата” – Максин Грин “Прирачник за исхран...

Во Охрид ќе се случи размена на книги

14.04.18 14:10

Негувањето на читачката култура ги обедини заложбите на институциите НУ Библиотека “Григор Прличев” – Охрид и Факултетот за странски јазици при Универзитетот ФОН На 16042018 (по...

Нова книга со брзозборки „Збороигри 2“ од Славе Ѓорго Димоски

03.04.18 09:00

Денеска во НУ „Григор Прличев“, библиотека Охрид, со почеток во 11 часот ќе биде претставена книгата со брзозборки и други јазични игри „Збороигри“ од Славе Ѓорѓо Димоски   Книг...

Излезе од печат книгата “Шестмина словачки поети”

02.04.18 07:00

Во издание на “Везилка 2011” излезе од печат книгата “Шестмина словачки поети” чиј приредувач и преведувач е проф д-р Звонко Јанкуловски, професор на кат...

Нови наслови во охридската библиотека

29.03.18 10:04

НУ Библиотека “Григор Прличев“ продолжува со збогатување на книжниот фонд Меѓу книгите кои ги уди библиотеката, во идниан ќе можат да се најдат и книгите:  „Современа орална и м...

Нови наслови во охридската библиотека

21.03.18 10:07

НУ Библиотека „Григор Прличев“ – Охрид продолжува да го збогатува книжниот фонд со нови наслови Овој пат на задоволство на читателите, на полиците на библиотеката можат да се на...

Нови наслови во градската библиотека

07.03.18 19:40

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови: “Седмиот печат” – Сунчица Уневска “Умирање на љубовта” – Либеро Биџиарети “Писма до непознатата”...

Нови наслови за книжниот фонд од охридската библиотека

21.02.18 12:15

Петнаесеттина нови наслови, веќе можат да се изнајмат од охридската библиотека На задоволство на љубителите на пишаниот збор најновите преводи и издадени книги од македонски авт...

Нови наслови во охридската библиотека

16.02.18 11:04

Охридската библиотека, „Григор Прличев“ продолжува со збогатување на книжниот фонд По втор пат овој месец во библиотеката пристигнаа нови наслови кои ќе го привлечат вниманието ...

Чај и книга: промоција на „Чудесните светови на Алиса“

16.02.18 09:15

Во кафе и бар „Шила“ ќе биде промовирана книгата на Мерсиха Исмајлоска „Чудесните светови на Алиса“ во издание на Вермилион која ги обработува книгите „Алиса во земјата на чудат...

Dr Batkoski pod artikli