Убавина - OhridNews
Одвој момент за себе во Lisca за Black Friday

22.11.18 13:10

Искористете ги попустите во Lisca и чувствувајте се преубаво Black Friday е празник на попустите Сите целат кон тоа да го добијат тоа што го сакаат, по пониски цени Lisca го тре...

Rumor shop Охрид отвора блиц „PopUp“ изложба во Скопјe

12.06.18 12:24

Гласините започнуваат од едно уникатно студио од Охрид за да се претворат во нешто допирливо кое повторно доаѓа во Скопје „Rumor shop“ Охрид денеска во 17 часот ќе ја отвори сво...

Фото+видео: Елегантна и сензуална, пристигна новата колекција на „Lisca“

25.04.18 17:20

Долната облека е одраз на карактерот, на расположението, одраз на стилот, а Lisca долгогодишен синоним за женственост и стил Препознатливите Lisca мотиви, романтични и заводливи...

Ексклузивна фотосесија на новата колекција 2018 на бутици „Емили“

26.03.18 11:29

Најпрепознатливиот моден бренд во регионот за венчаници и облека, бутици „Емили“, деновиве направи ексклузивна фотосесија на новата колекција 2018 на венчаници, свечени фустани ...

Заслужуваме да носиме подеднакво добра облека како и онаа во Париз и Њујорк

20.03.18 09:40

Време е да ставиме крај на заблудата дека облеката од брендираните продавници во моловите и трговските центри кај нас е врвот на она што може да си го приуштиме Тоа што го има н...

»Body positive« и Lisca во Милано

08.03.18 18:57

Време е ние жените да бидеме задоволни со своето тело и да престанеме постојано да се трудиме да бидеме совршени, а воедно сме несреќни и незадоволни бидејќи не сме ги достигнал...

Охрид домаќин на Фестивал за фризура, мода и убавина

05.03.18 07:00

Дванаесеттиот по ред Фестивал на фризура, мода и убавина “HAIR FAIR 2018”, ќе се одржи на 25 – 26 март во Охрид, во хотелот “Aqualina” На саемот ќе учест...

Голем јануарски попуст во „Румор“ од колекциите 2017!

08.01.18 07:00

Во концептуалната продавница „Румор“ во тек е голем јануарски попуст на женски и машки парчиња облека од колекциите 2017 Истите сега можат да се купат по цени пониски за 30%, 50...

Една година “Beauty center PERFEKTA” – синоним за убавина и квалитетна услуга

12.12.17 07:00

Задоволни клиенти и врвна професионална услуга, ја одбележаa првата година од работењето на ултра модерниот центар за убавина „Перфекта“ во Струга Првиот роденден “Beauty ...

Со голема фото сесија бутикот „Емили“ ја најавува новата колекција есен-зима

14.11.17 14:17

Традиционално, со голема модна фото сесија најпознатиот охридски бутик „Емили“ ги најавува најновите модели за колекцијата есен-зима Прекрасните модни парчиња од машката и женск...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер