Убавина - Page 26 of 29 - OhridNews
Изгледајте помладо!

30.12.13 10:43

Дознајте на кои начини може да изгледате десет години помладо, за многу кратко време1Коректор за лицеЕдна од најчестите грешки која жените ја прават е тоа што ставаат премногу ш...

Поради која шминка изгледате постари?

27.12.13 10:40

Поради која шминка изгледате постари Постојат грешки за време на шминкањето кои прават да изгледате постари отколку што навистина сте Се работи за изборот на шминка, но и начино...

Совети за убава и сјајна коса

26.12.13 10:39

Постојат толку многу методи со помош на кои може да имате прекрасна коса На вас останува да ја изберете најдобрата метода поради која ќе бидете горди на убавината на вашата коса...

Совршена шминка за зима

25.12.13 10:09

Веќе полека ви недостасуваат идеи како да се нашминкате, а да не изгледа дека веќе се повторувате Време е да се свртите кон модните трендови кои ќе ви помогнат како да изгледате...

Персонализираните чанти последен хит меѓу познатите дами

24.12.13 10:24

Откако со чантата ‘2 Jour’ и изгравираните иницијали на своите сопственички пред неколку години буквално ги “зарази“ половината од модната-естрадна сцена, Фенди оваа...

Џулија Робертс во одлично модно издание

18.12.13 12:21

Актерката Џулија Робертс им се придружила на колешките Мерил Стрип и Џулиет Луис на црвениот килим на премиерата на Филмот ‘August: Osage County’ во неверојатно модно изда...

Адријана Лима „баба“ меѓу Викторините ангели

15.12.13 13:37

Бразилскиот супер модел Адријана Лима заедно со Александра Амброзија имаат најдолг стаж меѓу актуелните ангели на Викторија сикрет Заносната Лима  веќе 13 години се појавува на ...

Нанесувајте шминка според обликот на вашето лице

22.11.13 10:54

Обликот на лицето диктира која фризура најдобро ни стои, но и начинот на кој би требало да ја нанесеме шминката Не е исто да се става шминка на округло или срцевидно лице На што...

Четири митови за убавината

12.11.13 11:54

Ако не пиете многу вода дневно, кожата ќе ви се обеси и ќе изгледа суво Да, треба да водите сметка за доволно внесена количина на вода за правилното функционирање на органите, н...

Совршена нега на кожата во есен

06.11.13 13:09

Преодниот период кога не сте сигурни како да се облечете и која шминка да ја ставите, има и своја волшебна страна Се е во знакот на прекрасните жолти нијанси кои се прелеваат не...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер