Убавина - Page 27 of 29 - OhridNews
Третмани против стареење кои може да ги направите дома

28.09.13 22:54

Доколку не сакате да потрошите голема сума пари на третмани против стареење, вашето лице можете да го подмладите и дома, но за тоа ќе ви биде потребна желба и упорност Следуваат...

Најдобрите модни совети на сите времиња

25.09.13 22:11

Трендовите можеби се менуваат со голема брзина, но жените со стил знаат некои трикови кои не застаруваат никогаш Научете како да бидете секогаш во тренд и дознајте кое парче ник...

Најразлични бактерии се кријат во маскарата

23.09.13 23:22

Иако производителите предупредуваат дека рокот на траење на маскарата е до три месеци, повеќето жени ја користат маскарата подолго време, и го игнорираат фактот дека тие можат д...

Три трикови за безболно белење на заби

21.09.13 23:09

Убавата насмевка ве прави да изгледате посвежно и поздраво Методите за белење заби неретко се многу болни за нашите заби и непца Чувствителноста на производите за белење заби е ...

Шест козметички производи кои би ја израдувале секоја жена

20.09.13 01:15

Секоја година козметичката индустрија се повеќе напредува па така денес постојтат BB и CC кремови, руменило кое се прилагодува на пигментот на вашата кожа и кремови кои ги испол...

Три нови примени на подлогата за шминка

17.09.13 23:58

Подлогата или “база” за шминка е производ кој треба да го има во торбата на секоја жена Таа го изедначува тенот и шминката ја прави долготрајна, но за да се извлече ...

Најголем хит оваа есен – темна шминка

16.09.13 00:16

Оваа есен заборавете на неонските бои и пастелните нијанси Речиси сите водечки брендови се одлучија за “темна есен” односно претставија колекции во кафеава, виолетов...

Неколку “beauty” примени на лимонот

13.09.13 23:36

Сите знаеме дека лимонот е супер додаток во многу jaдења и пијалаци, но исто така тој има голема примена во грижата за вашата убавина Решение за акни Лимоновиот сок одлично ја ч...

Одлични трикови за постигнување на витка фигура

12.09.13 00:14

Најлошото нешто што можете да го направите во обид да постигнете идеална фигура е да го намалите внесувањето на храна до степен на изгладнување, а по прекинување на диетата да в...

Како да го задржите тенот по вашиот одмор

09.09.13 21:56

Постојат неколку едноставни совети кои ќе ви помогнат да го задржите тенот кој сте го добиле на вашиот летен одмор, а тие се: Избегнувајте топла вода Топлата вода ја суши кожата...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер