Убавина - Page 28 of 29 - OhridNews
Дали сте знаеле дека вашите усни може да изгорат на сонце

07.09.13 23:15

Доколку целиот ден го поминувате на плажа,а притоа не сте ги мачкале усните со крем, вашите усни се стеснуваат и стануваат осетливи на солена храна, тоа е знак дека тие изгореле...

Мирисите со ментол помагаат во разладувањето

05.09.13 23:58

Не знаете како да се разладите Помирисајте нешто од ментол, советуваат стручњаците За свежо чувство во текот на топлите денови се препопрачува да користите тоалетна вода и парфе...

Кремовите за сончање и пет работи кои секоја девојка треба да ги знае

30.08.13 11:54

Кремот за сончање не е само миризлива течност, тој е тука за да ве заштити од изгореници на кожата и нејзино предвремено стареење Овие се пет најважни работи кои секоја девојка ...

Три најчести заблуди за вашата кожа

27.08.13 12:33

Постојат многу заблуди за кожата во кои ние често и многу лесно им веруваме Овие се трите најчести: 1 Козметичките производи може да ја врата младоста на вашата кожа Не постои к...

Ви паѓа косата? Проверете го вашиот скалп

26.08.13 10:38

Ако сте приметиле дека во последно време се почесто ви паѓа вашата коса, а сигурни сте дека на тоа нема влијание лошата исхрана, ниту пореметување на хормоните, можеби е време д...

Ова не сте го знаеле: Коректорот е најдобро да го нанесувате во облик на триаголник

23.08.13 09:37

Постојат многу различни теории околу тоа како треба да се нанесе коректорот и неговата текстура, но дали сте знаеле дека коректорот треба да го нанесувате во форма на триаголник...

Што кажуваат боите на амбалажата за вашиот парфем

20.08.13 00:31

Непишано правило во светот на козметиката е дека бојата на амбалажата на парфемите асоцира на неговите состојќи, но и на неговата “јачина” Бојата на амбалажата може ...

Пет различни употреби на кокосовото масло

18.08.13 00:00

Кокосовото масло е производ кој може да има многу различни намени во вашата рутина за разубавување Тоа се впива брзо и целосно, неговата цена и не е толку висока ако се направи ...

Совети за убавина кои секоја девојка треба да ги знае

14.08.13 22:41

Во светот на убавината има безброј совети и правила кои ќе ве направат да изгледате прекрасно Во листата која е напишана подолу ви откриваме неколку совети кои треба да ги знае ...

Ослободете се од подочниците

13.08.13 01:08

Темните подочници под очите можат да влијаат и на мажите и на жените од сите возрасти Од оваа непријатност можете да се ослободите со најразлични медицински препарати Но, ако са...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер