Убавина - Page 3 of 29 - OhridNews
Пролетта пристигна во „Румор“

05.05.17 12:32

Долго очекуваната пролетна колекција од светот на високата мода пристигна во концепт шоп „Румор“ Разбудете ја стилската имагинација со новите пролетни селекции од вашите омилени...

Ден од соништата со долната облека на “Lisca”

24.04.17 10:20

Срамежлива насмевка и поглед, пеперутки во стомакот и потоа љубов Едноставно прекрасна Потоа прашање и ќе бидеш на седмо небо Возбуда во текот на подготовката, облекувањето, бук...

Ново од “Lisca”: Мека утринска прегратка

17.04.17 10:21

Долгите пролетни вечерни часови и студените утра сега ќе бидат уште поубави и поудобни Меките пижами „Zaria“ од линијата „Lisca Fashion“ ќе ве одведат од релаксирана вечер до но...

Голем попуст за големиот јубилеј на бутици „Емили“

24.02.17 12:55

Најпрепознатливиот бренд за облека во Охрид и Струга, бутици „Емили“, по повод 20-годишнината од постоењето подготви досега најголем попуст на целиот асортиман Само во бутици „Е...

Финален попуст до 70% на ексклузивна облека во „Румор“

18.02.17 13:35

Сега е вистински момент да си купите ексклузивна облека по екстра прифатливи цени Концепт шоп „Румор“ викендов изврши финално намалување на цените до 70 % на модните парчиња обл...

Голем февруарски попуст од 30 – 50 % на ексклузивна облека во „Румор“

08.02.17 14:40

Во месецот на љубовта и виното концепт шоп „Румор“ ги намали цените на ексклузивна облека креирана од светски познатите дизајнери и брендови: Ристо, Монографи, Елле, Румор фото:...

Најнова мода во бојадисување на косата кои ги освои сите социјални мрежи

14.11.16 07:00

Омбре, сомбре, бајлаж сите овие техники за бојадисување на косата преминаа во уметност Најновиот тренд е инспириран од драгоцениот камен „тигрово око“ и носи топлина и динамика ...

За студените денови капути по намалени цени во бутици “Емили“!

29.10.16 14:41

Дочекајте ги студените денови и најавените ниски температури со нови капути по намалени цени во бутици „Емили“  Во бутици „Емили“ во тек е попуст на целиот асортиман на женски и...

3 чекори до совршено нанесена подлога на вашето лице

01.07.16 09:00

Како да нанесете подлога на лицето, а да го избегнете маска-ефектот Послушајте ги советите на експертите кои ќе ја елиминираат можноста да изгледате „пренашминкано“ ЧЕКОР 1: Изб...

Што се случува со кожата ако не ја хидрирате доволно?

22.06.16 12:15

На вашата кожа ѝ е потребна грижа и хидратација Ако вие сте една од оние личности кои немаат навика да се мачкаат со кремови и лосиони, тогаш имате вистински проблем Еве што се ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер