Убавина - Page 4 of 29 - OhridNews
6 главни причини за проблеми со кожата

20.06.16 09:30

Храната е навистина важна кога станува збор за убавината Всушност, таа има многу поголемо влијание отколку што мислите Верувале или не, освен што ќе бидете посреќни, ќе изгледат...

Ефективни масла кои ќе ви овозможат бронзен тен

18.06.16 12:00

Еден од најдобрите начини да добиете убав бронзен тен е постепено да излегувате на сонце и да уживате во впивањето на витамин Д Некои природни масла може да ви помогнат побрзо д...

Совети за побрз раст на косата

16.06.16 07:30

Не постои волшебна формула со која вашата коса ќе стане прекрасна, но здравата кожа на главата може максимално да го поттикне растот на косата Ако комбинирате разновидна исхрана...

Како да го спречите растекувањето на шминката во лето?

14.06.16 10:15

Како да го спречиме растекувањето на шминката од нашето лице, и покрај упорните сончеви зраци Еве неколку едноставни и корисни совети: 1 Нанесете лесен хидратантен крем Забораве...

Здолништа со средна должина-како можете да ги носите?

20.05.16 15:50

Бидејќи топлите денови се пред нас, време е за здолништа Следат неколку модни комбинации со здолништа со средна должина Тие ќе бидат ваш најдобар пријател оваа сезона, така што ...

Појава на брчки поради лоши навики

11.05.16 15:02

Стареењето не можеме да го избегнеме, но постојат начини да го забавиме Ако се грижите за себе, своето тело и дух, ќе изгледате и ќе се чувствувате помладо Престанете со лошите ...

Цветен принт- модни комбинации кои можете да ги носите

03.05.16 09:26

На сите им е драго што пролетта конечно пристигна бидејќи може да се носат омилените здолништа, фустани и сандали Цветниот принт и пругите оваа пролет направија вистински бум Си...

4 начини да го сокриете целулитот

25.04.16 13:51

Многу од жените  мачат мака со целулитот на нозете и задникот Обично е доцна кога ќе се сетиме дека би можеле нешто да направиме со „кората од портокал“- целулитот веќе победил ...

Вратете го волуменот на косата во неколку чекори

19.04.16 13:14

Ако на вашата коса и недостасува волумен, постојат некои трикови кои може да ги искористите па вашата коса ќе биде бујна и раскошна Посветете малку повеќе внимание на обликување...

Освежете го својот стил со цветни блејзери

12.04.16 12:16

Нека вашиот ормар биде во полн цут со цветните блејзери Тие се лесни и совршено ќе ги носите без разлика дали е пролет или лето Боите и цветните принтови на блејзерите се едност...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер