Здравје - Page 38 of 38 - OhridNews
Знаете ли колку калории имаат некои од производите кои секојдневно ги конзумирате

26.08.13 10:43

Сите знаеме колку калории има во една топка сладолед, а колку нашата омилена чоколада Но што е со калориите на кои често или воопшто не обрнуваме внимание Доколу сакате да ја на...

Какаото е поздраво од чајот

23.08.13 09:32

Убава вест за сите обожаватели на чоколадото Чоколадата е навистина здрава Резултатите од едно германско истражување направиле да се развие голема дискусија за тоа дали најдобар...

Здрави навики за витка линија

20.08.13 00:28

На многу луѓе им се има случено да држат диета за по завршувањето на истата да се вратат на старите навики и да ги вратат килограмите Ако сакате да живеете здраво и да имате вит...

Кои работи Ве прават да јадете повеќе

17.08.13 01:58

Познато е дека некои работи Ве прават да јадете повеќе, а најголемите виновници се: 1Време во денот “Нашите тела се навикнати и очекуваат доручек, ручек и вечера во истите...

Девет најдобри производи кои помагаат при болести

14.08.13 22:34

1 Излечете ги воспалените мускули со маслиново масло Маслиновото масло е богато со компонента наречена “Oleocanthal” што ја намалува воспаленоста на мускулите Всушно...

Три едноставни совети за да ги заштитите вашите бубрези

13.08.13 01:07

Бубрезите играат голема улога во прочистувањето на вашето тело Ако вашите бубрези се запушени, тие не се во состојба да ја исчистат вашата крв, што може да доведе до запушување ...

Изненадувачки новости за исхраната кои треба да ги прочитате

10.08.13 22:59

Дали сте знаеле дека едно ново истражување покажало дека вегетаријанците живеат подолго, кафето Ве прави подебели, како и други зачудувачки факти за вашата исхрана Вегетаријанци...

Дали прескокнувањето на доручекот може да помогне во намалување на тежината

09.08.13 14:22

Иако многу луѓе сметаат дека единственото нешто кое ќе го постигнете со прескокнување на доручекот е внесувањето на повеќе калории подоцна во денот, ново истражување од Универзи...

Најдобрата храна за топење масти

07.08.13 21:50

Извесни видови храна имаат голем ефект на топење на мастите, додека други јадења содржат хранливи материи и состојки кои го забрзуваат метаболизмот 1 Зрнеста хранаВашето тело тр...

Dr Batkoski pod artikli