Здравје - Page 43 of 44 - OhridNews
Колку често се смееме

17.09.13 23:56

Научно е докажано дека смеењето е добро за здравјето на луѓето Дури и во тешки периоди, насмевката на лицето може да не направи опуштени и среќни Иако смеењето е одлично за борб...

Намирници кои предизвикуваат акни

16.09.13 00:13

Ако секојдневно го чистите вашето лице, правите пилинг, користите различни тоници и кремови, а акните сепак се појавуваат, тогаш треба да го свртите вашето внимание кон храната ...

Најбрзиот пат до рамен стомак

13.09.13 23:34

Иако не можете да ослабете преку ноќ, сепак можете значајно да ја намалете надуеноста на стомакот Внесувањето на следните производи ќе ви овозможи да останете виткни и заносни А...

Зелениот чај во борба против лошиот здив

12.09.13 00:12

Доколку се сомневате дека од вашиот здив може да се почувствува храната која сте ја конзумирале или едноставно не е пријатен, тогаш зелениот чај е вистинското решение за вас Ово...

Зошто треба да јадеме повеќе брокула

09.09.13 21:55

Тмурната есен брзо ни се приближува, а ладните денови често се поврзуваат со топла но и висококалорична храна Ние ви предлагаме да направите “есенски план за здрава исхран...

Сите благодети на вежбањето: Зошто треба да започнете уште денес

07.09.13 23:17

Изреката дека активниот живот значи е општо прифатена Сите почнуваме со трчање и правиме различни други активности во текот на пролетта и летото, но тоа треба да ни стане целого...

Четири прегледи кои ќе ви го спасат животот

05.09.13 23:57

Сигурно сте слушнале за изреката “Подобро да се спречи, отколку да се лечи”, па токму и поради оваа убава изрека треба да почнете да одите на редовни прегледи кои мо...

Сé повеќе луѓе слушаат ѕвонење на мобилниот, иако тој не ѕвони

03.09.13 15:45

Милиони луѓе во Германија барем еднаш имале лажно чувство дека им ѕвони мобилниот телефон, а научниците сé уште не ја откриле причината за овој феномен на „фантомското ѕвонење“ ...

Производи кои го заслужуваат вашето внимание, а нема да ве чинат многу пари

30.08.13 11:45

Здравата храна не мора да биде скапа и егзотична Постои многу едноставна храна која нема да ве чини многу пари, а се наоѓа во секој супермаркет Овие се петте супер производи кои...

Најдобра храна за дебелеење и слабеење

27.08.13 12:23

Многу жени секојдневно се борат со вишокот калории, но со правилен избор на храна за добра линија, гладување воопшто не ни е потребно Најважно од се е да ги замените калоричните...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер