Здравје - Page 45 of 45 - OhridNews
Изненадувачки новости за исхраната кои треба да ги прочитате

10.08.13 22:59

Дали сте знаеле дека едно ново истражување покажало дека вегетаријанците живеат подолго, кафето Ве прави подебели, како и други зачудувачки факти за вашата исхрана Вегетаријанци...

Дали прескокнувањето на доручекот може да помогне во намалување на тежината

09.08.13 14:22

Иако многу луѓе сметаат дека единственото нешто кое ќе го постигнете со прескокнување на доручекот е внесувањето на повеќе калории подоцна во денот, ново истражување од Универзи...

Најдобрата храна за топење масти

07.08.13 21:50

Извесни видови храна имаат голем ефект на топење на мастите, додека други јадења содржат хранливи материи и состојки кои го забрзуваат метаболизмот 1 Зрнеста хранаВашето тело тр...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер