Вчерашниот настап на светски познатото дуо „2Cellos“ во рамки на нивната турнеја „Score“ во преполната „Вип Арена Борис Трајковски“, кој беше во организација на „Авалон Продукција“ ќе остане долго запаметен како еден од најдобрите и најинтересните настапи на овие простори. Публиката имаше можност да ужива во прекрасната изведба на светски познатите хитови „Smooth Criminal“, „My Heart Will Go On“, „Game of Thrones“, „Pirates of the Caribbean“, „Thunderstruck“, „Smells like teen spirit“, како и многу други, во придружба на извонредни светлечки и пиротехнички ефекти. За време на последната изведба,  огромната публика направи „ѕвездено небо“, слушајќи ја „With or without you“.

Фото галерија:

А. Момироска