ИЗБОРИ 2024 - OhridNews

ИЗБОРИ 2024

23.04.24 11:28

Упатство за гласање на претседателските избори

Државната изборна комисија пред утрешните претседателски избори обј...

23.04.24 10:37

Седми претседателски избори

Претседателските избори на 24 април ќе бидат седми од незавиноста н...

23.04.24 08:56

Молк пред утрешните претседателски избори, гласаат болните, затворениците, лицата во…

Во земјава денеска е молк, пред утрешните седми претседателски избо...

22.04.24 15:05

Утре ќе гласаат болните и изнемоштени лица, пријавени 172 во…

Утре своето гласачко право во домашни услови ќе го остварат 172 бол...

22.04.24 13:06

Народниот правобранител со бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на…

Во канцеларијата на Народниот правобранител, задутре од 7 до 19 час...

22.04.24 09:33

На претседателските избори право на глас имаат 1.814.317 избирачи

На седмите претседателски избори што ќе се одржат во среда право на...

22.04.24 09:03

Од полноќ почнува молкот за претседателските избори на 24 април

Последен ден од кампањата за претседателските избори на 24 април Ве...

21.04.24 12:56

Почна дистрибуцијата на доверливиот гласачки материјал

Денеска рано утрово од печатницата „Киро Дандаро” во Битола, во при...

21.04.24 11:35

Видео: Мицкоски е уверен дека ВМРО-ДПМНЕ ќе успее да обезбеди…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за МИА в...