Магазин - OhridNews

Магазин

Музика Максимовски со извонредна инструментална преработка на македонската традиционална песна „За…

Максимовски со извонредна инструментална преработка на македонската...

Автомото „PEUGEOT 308“ избран за „Автомобил на годината во Македонија“ за…

„PEUGEOT 308“ избран за „Автомобил на годината во Македонија“ за 20...

Здравје Близнаци родени 30 години откако биле замрзнати како ембриони, растат…

Близнаците Тимоти и Лидија Риџвеј, родени 30 години откако биле зам...

Филм Во „Џон Вик 4“ Кијану Ривс изговара само 380 зборови

Долгоочекуваното продолжение на „Џон Вик“ веќе е во кината, а ги во...

Занимливости Маск и научниците: Вештачката интелигенција може да предизвика сериозна штета

Американскиот милијардер Илон Маск и група стручњаци за вештачка ин...

Здравје Науката потврди: Склоноста кон слатки и масни јадења зависи од…

Склоноста кон слатки и масни закуски е нешто што мозокот самиот го ...

Технологија Основачот на „Алибаба“, Џек Ма, по една година престој во…

Основачот на „Алибаба“, Џек Ма, по повеќе од една година престој во...

Технологија Вредноста на Твитер двојно намалена откако го купи Маск

Tвитер изгуби повеќе од половина од својата вредност во претходните...

Книга (Видео) Промовирана книгата „Славе Ѓорѓо Димоски во книжевната критика“

Промовирана книгата „Славе Ѓорѓо Димоски во книжевната критика“ од ...