Охрид - OhridNews

Охрид

02.08.23 14:56

Сина месечина на небото над Охрид

Август ќе понуди две полни Месечини, поголеми од вообичаеното Прват...

26.06.23 22:21

Познати имиња на 30-тото издание на „Охрид-фест“ меѓу кои Дадо…

Подготовките за 30-тото издание на Интернационалниот музички фестив...

26.07.22 21:06

Слатка приказна од охридската чаршија: Најдобриот сладолед на светот во…

Прошетките низ познатата охридска чаршија, во жешките летни денови ...

17.06.22 21:07

Настап на Стојне Николова викендов во ресторан „Браво“

Оваа сабота во популарниот ресторан „Браво“ е резервиран за љубител...

09.06.22 16:15

Примамлива понуда за престојниот викенд во „INclusive“ диско

На самиот праг на летото, INclusive диско има примамлива понуда за ...

12.04.22 15:04

Тетоважите се израз на душата, еден спомен кој останува велат…

Трето место во категоријата „Best realistic color“ освоија тату арт...

09.04.22 00:32

Вечно младата Лидија Вукиќевиќ по настапот во Центарот за култура,…

Харизматична, згодна и секогаш насмеана За актерката Лидија Вукиќев...

06.04.22 09:45

Три месеци „Inclusive“ диско во Охрид, многу забава и квалитетни…

Пред три месеци „Inclusive“ диско почна да испишува нова страница в...

05.01.22 15:30

Расчистена дива депонија во населба Даљан

Екипите на ЈП„Охридски Комуналец” по добиен налог од општинск...