Спорт + - OhridNews

Спорт +

26.08.22 15:02

Иван Цветкоски во Спорт +: Охридскиот пливачки маратон треба да…

Претстојниот викенд во организација на АК „Охрид трчаТ“ во Охрид ќе...

19.08.22 12:57

Спорт + со еден од најголемите кошаркарски таленти во Македонија…

Младиот охриѓанец Петар Бошалески се смета за еден од најголемите к...

08.06.22 13:25

Спорт+: Охридскиот херој Марко Пејчиновски ова лето пред себе постави…

Откако ја започа својата пливачка кариера до денес прави подвизи ко...

01.04.22 15:53

Ристески во Спорт+: ГРК Охрид има светла иднина, кадетите во…

Иднината на ракометот во Охрид е светла, вели стратегот на кадетски...

10.03.22 13:26

Раде Стојановиќ во Спорт+: Целта е исполнета, мојата мисија во…

ГРК Охрид иако е најмлад тим во Супер лигата, изминатите три сезони...

02.12.21 16:14

Спорт +: Се вжештува атмосферата пред Езерското ракометно дерби на…

На 4 декември, сабота, со почеток во 19 часот, во салата „Билјанини...

09.11.21 16:50

Спорт +: ГРК Охрид најавува враќање на победничка патека

Серијата порази го спуштија ГРК Охрид во средината на табелата во С...

09.10.21 12:10

Пепи Џигероски во Спорт+: Паузата во првенството доаѓа во добар…

Гостин во Спорт+ на OhridNews е Пепи Џигероски, новиот тренер на ГФ...

02.10.21 08:20

Михајло Младеновиќ во Спорт+: Скопје е млада но компактна екипа,…

Ракометарите на Охрид, денеска, 2 октомври, во рамки на 5-то коло о...