OhridNews TV - OhridNews
Спорт +: ГРК Охрид најавува враќање на победничка патека

09.11.21 16:50

Серијата порази го спуштија ГРК Охрид во средината на табелата во Супер лигата на ...

Пепи Џигероски во Спорт+: Паузата во првенството доаѓа во добар момент за ГФК Охрид, ни претстои многу работа

09.10.21 12:10

Гостин во Спорт+ на OhridNews е Пепи Џигероски, новиот тренер на ГФК Охрид Тој од ...

Михајло Младеновиќ во Спорт+: Скопје е млада но компактна екипа, не смее да има опуштање

02.10.21 08:20

Ракометарите на Охрид, денеска, 2 октомври, во рамки на 5-то коло од Супер Лигата,...

Тасески за Спорт+: Мора да се одигра добро за да се победи во Езерското дерби

15.09.21 11:15

Второто коло од ракометната Супер лига ја носи дерби пресметката на езерските рива...


Eколошката револуција во градот која започна со „Чист Охрид“ (видео)

25.11.21 11:34

„Чист Охрид“ е неформална еколошка младинска организација која е првата активна еко-група во Македонија која започна да ги менува работите директно на терен Со преку 40 еко-акци...

„1 Минута вести“ – краток преглед на настаните на денот

23.11.21 20:09

Во шеесет секунди ви ги презентираме најзначајните информации кои го одбележаа денот Краток преглед на настаните на денот (23112021) OhridNews    ...

На муабет со Јордан Коцевски: Инспирацијата ја црпам од ликови од реалниот живот (видео)

20.11.21 09:51

Најновото издание на македонскиот автор Јордан Коцевски „Тегли“, беше повод за гостување во емисијата „На муабет“ Романот „Тегли“ е освежување во македонската литература, бидејќ...

Највеселиот кловн кој веќе дваесет години искраднува детски насмевки (видео)

17.11.21 12:12

Во втората епизода на „Обични Херои“ ја портретираме улогата на Анета Вршкоска-Јованоска или попозната кај најмладите генерации како Тетка Анета Кловнета Анета Вршкоска-Јованоск...

На муабет со Никола Митровиќ Бабе: Државниот архив e чувар на минатото и светилник на иднината на Охрид

11.11.21 13:44

Подрачното одделение на Државниот архив во Охрид отвори фотографска изложба по повод 7 Ноември- Денот на ослободување на Охрид Низ призмата на изложените фотографии од НОБ, во д...

Од денес „Обични Херои“ на OhridNews – мали стории за луѓето со големи приказни од нашиот град

10.11.21 11:08

Денес на нашиот медиум започнува една нова приказна во продукција на OhridNews „Обични Херои“ која ќе се состои од повеќе краткометражни документарни емисии кои ќе портретираат ...

Видео разговор со Кирил Пецаков: Ветувам ефикасна и функционална локална самоуправа и проекти за развој на Охрид, кои ќе ги оствариме со гаранција

07.10.21 12:52

Во рамки на бесплатната презентација на кандидатите за градоначалник, денеска го емитуваме разговорот со Кирил Пецаков, доктор стоматолог, од неодамна специјалист по детска и пр...

Разговор со Константин Георгиески: Нов, целосен мандат за континуитет во развојот и изградбата на Охрид, кампањата несекојденвна со уникатен против кандидат

04.10.21 11:05

Во рамки на бесплатната презентација на кандидатите за градоначалник, денеска го емитуваме разговорот со Константин Георгиески, актуелен градоначалник на Охрид од редовите на СД...

OhridNews Tv: Прво ќе ја донесам Македонија во Охрид, па ќе се фатам за работа вели кандидатот за градоначалник на ТМРО Гоце Цветковски

30.09.21 07:05

Решавање на комуналните и инфраструктурни проблеми, изградба на колекторот, борба со урбаната мафија, Охрид еколошки чист град, енергетски ефикасен… За тоа да се случи мор...

OhridNews Tv: Општиот интерес мора да биде пред личниот порачуваат од „Охрид пред се“, Стевоски ќе го урива митот за Општината, Единствена Македонија ќе се фокусира на туризмот

29.09.21 12:14

Каква програма и визија за развој на Охрид имаат претендентите за членови на Советот на град Охрид Кои им се приоритетите, како ќе делуваат во советот, што им порачуваат на охри...

Dr Batkoski pod artikli