Автомото - OhridNews

Автомото

29.11.22 10:47

Потрошени шест цистерни вода за гаснење пожар во автомобил „Тесла“

Електричните автомобили се помалку склони кон самозапалување од бен...

19.11.22 16:34

Тесла повлекува повеќе од 321.000 возила од американскиот пазар

Производителот на електрични возила „Тесла“ повлекува повеќе од 321...

18.11.22 15:25

Електромобилот на Римац – „Невера“ официјално најбрз на светот

„Невера“ на хрватскиот иноватор Мате Римац и официјално е најбрз ел...

10.11.22 14:30

Продажбата на половни електромобили во Велика Британија со ново високо…

Продажбата на половни електрични автомобили достигна рекордно висок...

30.10.22 11:15

Ердоган: Првиот електричен автомобил од Турција на патиштата во 2023…

Првиот електричен автомобил произведен во Турција ќе биде на патишт...

27.10.22 09:55

Дури 36 возила со дупнати гуми откако од камион на…

На автопат близу Лос Анџелес во американската сојузна држава Калифо...

18.10.22 15:41

Ново „Епл Спејшал аудио“ за во некои „Мерцедес“ автомобили

„Епл“ и „Мерцедес-Бенц“ се здружија за да воведат премиум систем на...

21.09.22 12:15

„Алпина“ го претстави новиот теренец „Икс-бе-7“

„БМВ“ го претстави обновениот модел „Икс-7“ во април годинава, а не...

30.08.22 13:39

„ВЕЈ Јуанменг“ – нов кинески автомобил

Кинескиoт производител на автомобили „ВЕЈ“ произведе патничко возил...